РЕЗУЛЬТАТ МОЖЛИВИЙ ЛИШЕ У СПІВПРАЦІ

У територіальних громадах

У Варвинському районі розпочались щорічні сходи сільчан, під час яких сільські голови звітують про виконану ними роботу і ознайомлюють з планами на поточний рік. Так, 17 січня в Антонівській сільській раді відбувся такий захід.

Традиційно зустріч розпочав сільський голова Віталій Якименко. Він поінформував, що протягом минулого року у селі Антонівка виконано низку робіт з благоустрою села, а саме: замінено вікна в будинку культури на енергозберігаючі металопластикові, придбано для садочка дитячий майданчик та ліжка, проведено ямковий ремонт по вул. Ковалівська, у відділенні зв’язку, яке нині, на жаль, закрите, встановлено новий котел та проведено заміну системи опалення. Силами і коштом небайдужих сільчан огороджено кладовище, а також біля церкви та цвинтаря висаджено туї.

Демографічна ситуація в селі, як і в інших населених пунктах району, невтішна: за минулий рік померло 13 антонівчан, а народилося лише 3 малюків. Всього ж в селі проживає 437 чол.

Основне завдання нині перед сільською радою – відновлення роботи садочка, який знаходиться в приміщенні ФП, і нині через бюрократичну тяганину з передачею майна сільській раді тимчасово призупинив свою роботу. А також домовитися з керівництвом «Укрпошти» про відновлення роботи сільського листоноші. І як зазначив Віталій Володимирович у своєму виступі, саме співпраця та відсутність популістського підходу до розв’язання проблемних питань громади, дали можливість досягти певних результатів.

В ході проведення цих зборів місцеві жителі мали змогу поставити свої запитання до представників влади. Зокрема, селян найбільше хвилювала проблема розчищення доріг від снігу, нерегулярне транспортне сполучення, відсутність лаборанта в Журавській амбулаторії, не завжди вдається викликати «швидку». Звісно, що найбільшою проблемою ось уже який рік поспіль є стан дороги до села і сусідньої Макіївки, однак на ці роботи потрібні значні кошти, яких, на жаль, ні в районному, ні в місцевому бюджетах немає. Хоча наприкінці року почали ремонтувати макіївську дорогу за рахунок коштів місцевих агровиробників, але на заваді стала погода.

Як тільки зійде сніг, роботи продовжать, однак без допомоги держави повністю її відремонтувати не вдасться, зазначали у своїх виступах Петро Бакуменко і Любов Доля, які очолили групу з району. Також прозвучало прохання від сільчан, щоб хоча б раз у місяць в Антонівці проводився прийом лікаря, адже не кожен має власний транспорт чи кошти на автобус, щоб доїхати до Журавки чи Варви. Лунало неодноразово питання про діяльність товариства «Цукровик», однак їхніх представників вже вкотре не було на загальних зборах в Антонівці.

Начальник сектору освіти РДА Володимир Кутовий поінформував присутніх про програму «Нова українська школа», що було придбано під цю програму, а також порушив питання щодо майбутнього місцевої школи. А обстановка дійсно непроста, бо учнів на новий навчальний рік тут залишиться лише 23. Тож існує реальна загроза її закриття.

Про медичну реформу та програму «Доступні ліки» інформував антонівчан головний лікар ЦПМСД Володимир Панченко. Він наголосив, що до 1 липня ц.р. всі українці повинні заключити декларації з лікарями, адже саме від цього залежатиме фінансування медицини і зокрема роботи антонівського фельдшера також.

Підбивали підсумки зборів і розповіли про те, що зроблено в районі у минулому році органами виконавчої влади, а також відповідали на запитання громадян голови райдержадміністрації та районної ради Любов Доля та Петро Бакуменко. Вони говорили про перспективи децентралізації влади, що повноваження, які раніше делегувалися районній владі, нині переходять до органів місцевого самоврядування. Нині їх посади не дають важелів впливу на керівників приватних структур чи сільгоспвиробників. Голова РДА Л.Доля акцентувала увагу на впровадженні реформ, ініційованих Президентом України.

Участь у сході також взяли помічник народного депутата О.Кодоли Володимир Андрієнко і перший заступник гендиректора сільгосптовариства «Курс-Агро» Сергій Тінюков.

Н. ПАЛЯНИЦЯ