РЕМОНТУЄМО ОЧИСНІ СПОРУДИ

Із залученням державних коштів

Варвинцям давно відома проб­лема роботи місцевих очисних споруд. І справді, якість очищення стічних вод стала такою низькою, що очищеними їх назвати було важко. Це могло негативно влинути на стан довкілля. Отож перед місцевою владою не перший рік стояло нагальне питання ремонту згаданого об’єкта. Але багато в чому воно впиралося у кошти. Для селищного бюджету сума, котру потрібно витратити на ремонтні роботи, захмарна. Тому ситуація вимагала пошуку реальних шляхів залучення державного фінансування.


І ось тут руку помочі подав Кабмін, який, відгукнувшись на нашу заявку, через Мінекології та природних ресурсів виділив на реконструкцію каналізаційних очисних споруд смт Варва понад 8,5 млн грн. Сприяння у цьому надано фракцією Аграрної партії України в облраді, колишнім народним депутатом від округу О. Кодолою.

Роботи веде ТОВ «Е.Т.Е.АКТИВ». Передбачено такий обсяг: замінити нині діюче основне обладнання на нове, виконати повний ремонт приміщення, утеплення даху, замінити вікна, двері, систему опалення, санобладнання тощо. Роботи згідно графіку мають завершитися вкінці нинішнього грудня.

Як бачимо, обсяг їх великий. І це не дивно, бо останній ремонт очисних споруд проводився щонайменше півтора десятка років тому. Відтак і нагромадилося вдосталь суттєвих проблем. На сьогодні підрядник уже закінчив ремонт і утеплення даху будівлі. Тривають роботи, пов’язані з утепленням фасаду, бетонується основа чаші, місць, де знаходитиметься обладнання. На стадії завершення облаштування системи опалення, протипожежної сигналізації, електропроводки тощо.

Сподіваємося, що підрядник укладеться у визначений графік робіт, і каналізаційні очисні споруди увійдуть у рік новий добротно реконструйованими і тривалий час послужать варвинцям.

Сергій БЕЙКУН, гловний спеціаліст відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ селищної ради
Фото з будмайданчика Я. Богоденка

This slideshow requires JavaScript.