Ремонти завершено: у Остапівській ЗОШ облаштовано внутрішню вбиральню, а в Гнідинцівській – новий дах і не тільки

Коли йдеться про реформування освіти, передовсім акцентується увага на навчальному процесі. Однак шкільне життя складається з багатьох, на перший погляд, дрібниць. Та саме вони іноді стають головними, коли доводиться розв’язувати ту чи іншу проблему, пов’язану зі збереженням здоров’я учнів.

Ще донедавна біля більшості сільських шкіл споруджували вбиральні типу «сортир», і так тривало багато років. Вчителі і учні змушені були користуватися такими туалетами. У теплу пору року це не дуже відчувалося, а коли надворі холоднеча? Адже, щоб відвідати надвірний туалет, треба вискочити з теплої школи на холодну вулицю. При цьому усі ризикували отримати застуду. Із загрозою для здоров’я учнів в країні вирішили боротися.


Роботу над поліпшенням комфорту в сільських навчальних закладах розпочала ще кілька років тому і наша місцева влада. Результатом її стало облаштування всіх закладів освіти теплими санвузлами. Залишалася без внутрішньої вбиральні Остапівська ЗОШ І-ІІ ст., яку відвідує 41 учень. Вирішення цього питання постійно перебувало на контролі голови райдержадміністрації та за сприяння районної ради вишукувалися можливості фінансування з районного бюджету. І ось нарешті цьогоріч в Остапівській школі позбулися «зручностей у дворі», а «тепла» вбиральня втілилась в реальність.

Як виконано роботи з облаштування санвузлів в Остапівській школі, перевірили минулого тижня голова райдержадміністрації Любов Доля і начальник сектору освіти Володимир Кутовий.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Новобудову охоче показував гостям директор місцевої школи Григорій Волік. Йдемо коридором. За кілька метрів двері, які ведуть до двох кабінок. Всередині чисто і комфортно, стіни і підлога облицьовані кахлем. У кожній вбиральні на виході умивальник, сушарка для рук та дзеркало. Туалети невеличкі, але зручні і теплі.

У школі довго вагалися, де саме облаштовувати санвузол. Адже вільного приміщення в навчальному закладі просто не було. Проводити добудову не довелося. Щоб виділити місце під туалет усередині школи, довелося пожертвувати частиною коридору. Все тут зробили, як і належить згідно із санітарно-технічними вимогами. Відтак при чіткому дотриманні правил користування тут зовсім не почуєте специфічного запаху.

Загалом на обладнання шкільного туалету витратили близько 300 тис. грн з районного бюджету. Роботи проводила місцева будівельна бригада ПП «Прудяк І.В.», на рахунку якої на Варвинщині чимало важливих об’єктів, зведених у конструктивній співпраці з місцевою владою.

Дітки у школах мають користуватися внутрішніми туалетами, щоб, передусім, зберегти здоров’я, наголошували під час розмови з директором та завучем школи Григорієм Воліком і Ніною Хижняк голова РДА Любов Доля та головний освітянин району Володимир Кутовий.

Внутрішні туалети у школах – це і ознака культури, і дотримання гігієни. Це не чиясь примха, це елементарна вимога часу.

Того ж дня Любов Доля і Володимир Кутовий відвідали школи в Гнідинцях, де цьогоріч також проведено великий обсяг ремонтних робіт.

Дах в основному корпусі школи в Гнідинцях протікав вже давно, адже школа збудована ще 1913 року. Тож, зрозуміло, що так далі тривати не могло. Зрештою цьогоріч з сільського бюджету було виділено більше 1 млн 200 тис. грн на ремонти в школі. Сільський голова Наталія Міщенко та депутатський корпус села постійно дбають про покращення матеріальної бази освітніх закладів, створення додаткового комфорту для їх вихованців.

Реконструкцію з облаштування шатрового даху також проводив підрядник ПП «Прудяк І.В.». На заміну старому шиферу на нову кроквяну конструкцію лягла металочерепиця, обладнано зливовідвідну систему, оброблено дерев’яні конструкції протипожежною сумішшю.

Гості з району оглянули обсяг виконаних робіт і, дійсно, були приємно вражені: оновленим дахом хизується відтепер основний корпус школи, в якому навчається 70 учнів, виблискує на сонці новенька металочерепиця. А найголовніше, що дах не протікатиме.

На момент відвідин школу ззовні білили вапном та вивозили будівельне сміття, проводили благоустрій території.

Також в Гнідинцях приведено в належний стан фасад початкової школи, збудованої далекого 1905 року. В ній навчаються 11 початківців. У акуратний металопрофіль опорядили глиняні стіни, котрі давно вже просили ремонту. Роботи виконала місцева фірма-підрядник ФОП «Михайлик В.В.», котра здобула це замовлення на конкурентній основі.

Є в Гнідинцях в «дитячому» напрямку і нові плани на майбутнє. Зокрема, заміна даху в початковій школі, який тепер різко дисонує зі стінами. Він теж давно відслужив своє, а також слід зробити відмостки в обох школах.

Під час візиту посадовці поцікавилися в учителя 1 класу Людмили Кулик, як впроваджується проект «Нова українська школа». Оглянули класну кімнату першачків, пересвідчилися в наявності всього необхідного.

Як повідомив Володимир Кутовий, на придбання антисколіозних одномісних парт, шаф, крейдо-магнітно-маркерних дощок, ковриків, мультимедійної апаратури, дидактичних матеріалів, наочних посібників і ін. для перших класів було виділено з державного бюджету 149 тис. грн, з районного – 100 тис. грн, з сільських – теж 100 тис. грн. Завдяки дієвій співпраці за ці кошти до 1 вересня вдалося придбати все необхідне і створити для першачків комфортні умови для навчання.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора