ДВАДЦЯТЬ П’ЯТЬ РОКІВ РОЗВИТКУ

Двадцять п’ять років освіти й навчання, мудрості й культури, невпинного розвитку й вдосконалення напередодні Дня вчителя урочисто і святково відзначив Варвинський ліцей №2. З нагоди цієї події в актовому залі цього закладу було організоване свято, яке поєднало в собі кращі хореографічні, музичні, декламаторські номери вихованців закладу й педагогів, вітання від гостей.

Сцена яскраво вбрана величезною кількостю кольорових кульок, жвава й схвильована дітвора, поважні гості – усе вказувало на те, що свято буде незабутнім.

 

This slideshow requires JavaScript.

Під шкільними вітрилами дитинства летить у майбутнє Варвинський ліцей №2 – один з кращих навчальних закладів району, який вирізняється серед інших шкіл високим творчим потенціалом учнів та педколективу, відповідальністю та вимогливістю до своїх обов’язків й процесу навчання, ввічливістю й толерантністю, високим рівнем усіх заходів, які проводяться тут.

Скільки всього бачили за ці роки шкільні стіни: перші поразки й перемоги, заохочення і критику, гордість за виконання доручень і радість спілкування з однокласниками, міцну дружбу й першу закоханість — все, з чого складається шкільне життя.

Хвилями спогадів полинули всі учасники свята в далекий 1993 рік, коли було завершено будівництво школи. Радісним гомоном, веселими усмішками дітвори, букетами різнокольорових квітів ожило 1 вересня її подвір’я. З нетерпінням чекали цього дня, горіли бажанням зайти в світлі, просторі класи, сісти за парти 715 учнів, педагогічний колектив на чолі з директором Петром Івановичем Скнарем. А з березня 2000 року цю естафету перейняв молодий енергійний педагог Василь Іванович Небрат. В швидкому ритмі забилося «серце» навчального закладу, педагогічний і учнівський колективи якого активно влилися у шкільне життя району та області. Спочатку це була Варвинська ЗОШ І-ІІІ ст., з 2002 року – районна гімназія, а нині – ліцей №2.

 

За ці чверть століття 133 випускники досягли високих знань та закінчили заклад із срібною та золотою медалями. Учні досягли високих результатів і у предметних олімпіадах – ними отримано 93 дипломи обласного рівня і 6 – всеукраїнського. За час існування навчального закладу написано 47 науково-дослідницьких робіт, отримано 31 диплом обласного рівня та 7 – всеукраїнського.

Першим учасників свята привітав директор ліцею Василь Небрат. Він щиро подякував всім, хто відгукнувся на запрошення і прийшов разом розділити радість цього ювілею.
Привітати з ювілеєм та вручити подарунки прибули почесні гості: голова Варвинської ОТГ Валентина Саверська-Лихошва, її заступник Тамара Дейнека, начальник відділу освіти, дітей, молоді та спорту селищної ради Надія Редька, голова районної профспілки працівників освіти Світлана Кисіль.

Щирими й сердечними були слова вдячності за наполегливу, клопітку та щоденну працю, слова підтримки галузі освіти у цей нелегкий для нашої держави час, слова побажання миру, достатку, здоров’я та щастя. А також бажали, щоб засіяна невтомною працею освітянська нива плодоносила новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті.

Про любов до свого закладу, теплі спогади й асоціації з ним розповідали ведучі заходу. Згадали і пом’янули хвилиною мовчання колег-освітян, які відійшли у вічність.

Нелегка праця викладача гідна великої поваги, навіть тоді, коли вже давно настав заслужений відпочинок. Тому того дня теплі слова привітань отримували й ветерани закладу.

Концерт, підготовлений силами учнів і вчителів, зробив свято теплим і зворушливим.
Після урочистої частини всіх запросили до солодкого столу, а також усі бажаючі мали нагоду оглянути на ганку ліцею стінгазети, приурочені до іменин школи.

25 років — ще молода дата: є куди рости, розвиватися, долати нові вершини. Ювілейний навчальний рік для ліцеїстів продовжується у трудових буднях, злетах, здобутках на кожному уроці. А школа вже чекає нового дня, коли буде відзначати свій наступний ювілей.

Текст і фото  Н. ПАЛЯНИЦІ.