РАДІСТЬ ПЕРЕМОГИ НЕЗАБУТНЯ

Відгомін.

This slideshow requires JavaScript.

У кожної країни, кожного народу є своє головне свято, що відзначається щорічно протягом довгого часу. Воно об’єднує націю почуттям гордості за доблесні подвиги предків, які залишаться в пам’яті нащадків навічно. Для нашого народу таким святом є День Перемоги, який відзначається 9 Травня.

У цей святковий день у центральному сквері біля обеліска Слави відбувся мітинг-реквієм «Тихі зорі вічної пам’яті», на якому були присутні керівники району, селища, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО, учні шкіл, молодь і небайдужі варвинці. На жаль, вже другий рік поспіль святкування Дня Перемоги проходять без сивочолих ветеранів, яким нині вже далеко за 90. Фронтові рани, час і хвороби невблаганні. Рік від року колишніх воїнів стає все менше і менше. У нас в районі їх залишилося лише семеро, і ніхто із них за станом здоров’я не зміг прийти на свято.

Ведучі урочистого мітингу Алла Науменко і Сергій Желіба проникливими, хвилюючими словами доносили до присутніх священну пам’ять про героїв, що полягли на фронтах світової війни. Ми у вічному боргу перед тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Перемогу, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, яку вони проявили в боях за рідну землю.

Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва та голова районної ради ветеранів Марія Качаєва привітали усіх присутніх із найбільш зворушливим, трагічним і в той же час незабутнім святом. Вони зазначили, що наш народ вистраждав за роки війни, але все-таки переміг. Як би не мінялися за останні роки факти нашої історії, цей день залишається улюбленим усіма, дорогим і світлим святом. І 9 Травня щороку ми згадуємо про те, як наші діди і прадіди, не шкодуючи свого життя, мужньо боролися з ворогами.

Прикро, але Україна переживає зараз нелегкі часи – знову гинуть воїни у неоголошеній війні на Донбасі. Однак ми повинні вірити, що незабаром запанує мир у нашій країні, говорили вони у своїх промовах.

Як естафета поколінь, які зазнали воєнного лихоліття та яким довелося зі зброєю в руках захищати свою Вітчизну, звучав виступ учасника антитерористичної операції на сході України, голови спілки учасників АТО, депутата селищної ради Валерія Чаленка: «Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, най­вищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов’язку. Довічна синівська шана і повага, наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відбудовував рідний край».

А далі присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих воїнів, всіх тих, хто наближав Перемогу, а до підніжжя безмовного обеліска лягли червоні квіти від вдячних нащадків. Тривожним набатом пролунали постріли на честь Перемоги. Панахиду за убієнними відправили священнослужителі Храму Різдва Пресвятої Богородиці Геор­гій та Григорій.

Ушанування героїв Великої Перемоги у Вар­ві того дня розпочалося з національно-патріотич­ної легкоатлетичної еста­фе­ти Миру, в якій взяли участь школярі п’яти шкіл району – Журавської, Вар­винської, Озерянської, Світ­личненської ЗОШ і райгімназії. Найспритнішою була команда гімназистів, яка і зайняла перше місце, срібло отримали учні Варвинської ЗОШ, а бронзу – журавчани. Всі учасники естафети отримали солодощі від райдержадміністрації, а команди-переможиці нагороджені медалями і кубком.

Н. Паляниця, фото автора