Придбано додаткову снігоочисну техніку

Більше півмільйона гривень з державного бюджету і кількамісячної процедури накопичення такої субвенції, підготовки проекту її залучення коштувала вельми потрібна обнова для КП «Господар» Варвинської ОТГ – колісний трактор «Беларус» виробництва «Ніжинсільмаш» із навісним обладнанням для розчищання снігу, який було доставлено у Варву 10 грудня.

Наскільки це потрібне придбання для комунальників селищної ОТГ, не знає хіба той, хто тут не мешкає, не ходить вулицями селища, а їх маємо більше 90-а, не користується послугами КП. Досі два старенькі трактори працювали хіба почергово, отож, коли такий транспорт був задіяний на вивезенні сміття з приватного сектору, робота на вулицях й тротуарах (теплої пори року – листя, сміття, взимку – сніг) завмирала в очікуванні.
– Для снігоочисних робіт у громаді досі фактично не було власної техніки, – розповідає директор комунального підприємства Руслан НІЯЗОВ. – Тож новий трактор придбано, перш за все, саме для такої роботи. У попередні роки селищна рада зверталася за допомогою до сільгоспвиробника, до райавтодору, але ж у них і своїх першочергових об`єктів вистачає – дороги між населеними пунктами, села, державні траси тощо. Тому у селищі, де, здавалось би, рух найінтенсивніший, оперативності у прибиранні снігу бракувало. Звісно, один трактор всіх проблем не вирішить, але однак підсилить власні можливості.

– Безперечно, придбання хоча б однієї одиниці техніки дещо знімає напругу, – долучилася до розмови голова об`єднаної громади Валентина Саверська–Лихошва. – Ось свіжий приклад – у одному із наших сіл вчасно не вивезено сміття, але не тому, що комусь не хочеться працювати, просто вийшов з ладу сміттєвоз і зробити це було нічим. Матеріально-технічна база «Господаря» – це основа вчасного і якісного комунально-побутового обслуговування мешканців громади. І добре, що таку можливість дала додаткова субвенція для ОТГ з держави, депутатський корпус ради теж з розумінням ставиться до вирішення питань «Господаря».

Також із державної субвенції на розвиток інфраструктури громади придбано енергоощадний насос для водяної свердловини (буде встановлено на вул. Космонавтів), а за рахунок економії коштів у ході процедури закупівель рада планує придбати причіп до трактора. Ще два енергоефективні насоси «Господар» сподівається наступного року придбати за власною інвестиційною програмою.

Вже восени попрацювала на вивезенні листя й сміття техніка, надана у якості спонсорської допомоги від СТОВ «Дружба-Нова» – колісний трактор і вантажівка, необхідний ремонт яких комунальники виконали власними силами. Нині трактор працює на вивезенні сміття. Задіявши автомобіль, планують організувати протиожеледні заходи не тільки на тротуарах селища, а й на вулицях, чим полегшать рух автомобілістам.

Серйозним випробуванням для комунальників став значний снігопад 25 грудня. Три одиниці техніки КП та одна – СТОВ “Дружба-Нова” працювали на розчищанні вулиць і тротуарів протягом того дня, а також з 3-ої ранку 26 грудня.  У першу чергу чистили центральні вулиці з інтенсивнішим рухом транспорту, тротуари. Оперативніше, аніж у попередні роки, прочищалися й численні периферійні вулиці.

Нарікання на оперативність снігоприбирання від варвинців однак звучать, зазначає голова селища В. Саверська-Лихошва, котра  особисто контролює хід робіт і за скаргами людей коригує черговість виїздів на ту чи іншу вулицю. На жаль, говорить вона, нині не мають змоги підсобити спецтехнікою місцеві нафтовицькі підрозділи, райавтодор, а “Дружба-Нова” у першу чергу обслуговує села. Щоб роботи велися швидше і якісніше, на вулиці Варви у негоду має виходити не менше шести тракторів.

Є.Зима, фото автора.