Позачергова – значить, проблемна

Із сесії селищної ради

Зібратися минулого четверга, 5 грудня, у сесійній залі селищної мерії її обранцям довелося, як-то кажуть, поза планом і заледве не «з коліс». Покликала низка фінансових змін, аби наприкінці року ті чи інші заклади громади і району та радівське КП не залишилися без зарплати. Пропоновані зміни ретельно розібрали на засіданнях бюджетної комісії ради у підготовчий період. Вів засідання голова комісії Віктор Гармаш, активно вивчали питання Віталій Неліпа, Микола Гайдай, ретельно обгрунтовували необхідність видатків начальник фінвідділу Марина Кузьмич, заступник голови Тамара Дейнека, фахівці відділу освіти. До діалогу щодо співфінансування району долучився заступник голови РДА Вячеслав Пилипченко. Свої «5 коп» повсюдно вставляла і «стрімила» телефонами «наша громадськість».


Зокрема, на зарплату і нарахування «Господарю» пропонувалося спрямувати близько 120 тис. грн (нове дофінансування і перерозподіл раніше наданих коштів), 235 тис. – співфінансування районних соцслужб і ЦБС, 60 тис. – на допомоги при народженні дитини за селищною програмою, 75 тис. – на оплату послуг для ради (обслуговування програмного забезпечення, розміщення інформації в газеті, користування інтернетом, ремонт автомобіля тощо), 322 тис. – додаткові видатки у освіті ОТГ на оплату при вимушених замінах вчителів у закладах, дофінансування МНВК через заборгованість району за співфінансуванням цієї установи (борг накопичився на 125 тис.) тощо.

Видатки на освіту викликали гостру дискусію, адже, як зазначали В. Гармаш і В. Неліпа, раніше розпланувавши необхідні кошти, знову і знову доводиться їх шукати. Проте фахівці зрештою довели, що не все, як от лікарняні працівників, можна передбачити завчасно.

У ході подальшої підготовки сесії було віднайдено можливість дофінансувати потреби райлікарні у коштах, що матиме відображення у рішеннях чергової грудневої сесії. На комісії ж представники селища і району обмінялися взаємними «люб`язностями» щодо виплат премій в управлінських апаратах обох рівнів, щодо недотримання районом домовленостей по співфінансуванню МНВК і центру надання адмінпослуг.

З принциповою позицією по оплаті висвітлення діяльності ради у місцевій газеті і на комісії, і на сесії вкотре виступив депутат М. Цопа (мовою оригіналу: треба їм збавить апетіт…) і, схоже, по цій причині не голосував за рішення.

This slideshow requires JavaScript.

Напруженою вдалася і сама сесія. Для забезпечення належного кворуму радівці взялися за телефони, а тим часом словесна перепалка розгорнулася між директором КП і одним з місцевих оскаржувачів, котрий вже і його закидає численними зверненнями.

Розгляд порядку денного розпочали із земельного – виносилося єдине питання про відмову у наданні безкоштовного паю варвинцю-позивачу В. Вороні. Як звучало в обговоренні, через те, що за рішенням суду радою досі не ухвалено жодного рішення (згода на надання щоразу не набирала голосів), до неї застосовано суттєві штрафні санкції. Відмова зібрала більшість. Се­лищний го­лова В.Саверська-Лихошва ініціювала голосування і за згоду, проте внесення до порядку денного другого варіанту рішення підтримки на голосуванні не мало.

З питання виділення коштів «Госпо­дарю», інших бюджетних змін, котрі обговорювалися на комісії, загал інформували перший заступник голови О. Кальний та начальник фінвідділу М. Кузьмич.

Хоч було повідомлено, що рада збирає грудневі видатки на лікарню, однак у обговоренні повторився показовий «хоровод» активістів довкола газети – з фіксацією на відео.

У «Різному» селищний голова на колективний депутатський розум винесла ситуацію, котра склалася довкола виконкому внаслідок наполягання депутатів ради попередньої каденції на реєстрації виконкому юридичною особою. Це робилося для того, щоб окремі тодішні депутати, а зараз – позивачі в судах, могли стягнути з виконкому судові витрати у разі оскарження, приміром, тарифів, зазначила вона. Так Варва і втрапила у «почесний» ряд виконкомів-юр­осіб міст обласного підпорядкування, тоді як інші ради, подібні до нашої, таких дій не робили. Скасувати реєстрацію чи забезпечити «юрособу» штатом і бюджетом – така дилема дісталася у спадок скликанню нинішньому від попереднього, «веселого»…

Озвучено було й пропозицію РДА щодо передачі Варвинській громаді бібліотечної системи району (без озерянського куща), а район її, кажуть, співфінансуватиме. Чи робити це нині, незадовго до можливого дооб`єднання громад, чи згодом – вже питання часу. Немало сум`яття у т.з. співфінансування районних установ внесе й існування Озерянської ОТГ, бо витрати слід ділити на трьох. Як підвів риску спонтанного обговорення Віктор Гармаш, однак треба зберегти все, що існує в районі, і подбати про людей.

На завершення зібрання голова ради подякувала за працю на сесії і у раді в цілому теплим привітанням до днів Збройних сил, волонтера, місцевого самоврядування.

Євгенія Зима, фото автора