ВІДПОВІДАЛЬНА, ДІЛОВИТА, ДОБРОЗИЧЛИВА

7 грудня – День місцевого самоврядування 

Жити — значить боротися, діяти, можливо, помилятися, падати, вставати, щоб знову горіти чистим вогнем, зігрівати тим полум’ям інших і залишати по собі добру пам’ять…

Українська земля багата врожаями й гарними людьми… Куди б не поїхав, де б не побував — скрізь відкривається дивовижна краса рідної землі та чарівний світ, наче велика, захоплива книга, яку читати й не перечитати, що повідає так багато цікавого — аж подих затамовуєш.

У мальовничому куточку Полтавщини селі Білоцерківці народилася білява дівчинка Тамара з блакитними, як неба синь, очима. В оточенні батьківської любові та гармонії з природою на краю села виростала ця талановита, творча, всебічно розвинена особистість. Сім’я в 1972 р. переїхала до невеличкого містечка Варва на Чернігівщині. Тут промайнули шкільні роки і для Тамари відкрилися двері до нових злетів: Лебединське педагогічне училище, робота в школі та дитячому садочку.

Активна, працьовита, наполеглива та талановита, вона писала вірші, поеми, етюди, казки, виступала в районному будинку культури, допомагала молоді і соціально незахищеним людям. У 2007 р. Тамара Дейнека закінчила філологічний факультет Ніжинського державного університету і працювала вчителем української мови та літератури Калиновицької ЗОШ.

Але життя внесло свої корективи і Тамара Олександрівна перейшла працювати до Варвинської райдержадміністрації головним спеціалістом відділу організаційно-кадрової роботи, а згодом зайняла посаду начальника відділу мобілізаційної та оборонної роботи. Тамара Дейнека вела роботу так, що на обласних семінарах її здобутки ставили в приклад поважним чоловікам. Пані Тамара допомагала всім, хто до неї звертався, щиро ділилася своїм досвідом, за що отримала подяку Чернігівської ОДА.

У 2016 р. отримала диплом магістра державного управління. Тему магістерської роботи: «Здійснення державної політики у сфері місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку (на прикладі Варвинського району Чернігівської області)» обрала невипадково. Адже працюючи в різних сферах життя району, бачила ті негаразди, які існували. Тому виникло велике бажання — змінити ситуацію на благо людей. Активну життєву позицію, доброту, повагу до людей Тамари Дейнеки помічали односельці і обрали її депутатом Варвинської селищної ради. Пані Тамара перейшла працювати на виборну посаду секретаря селищної ради. Активно підтримала рішення про створення об’єднаної територіальної громади і допомогла у процесі організації ОТГ.

Спільна наполеглива праця всього апарату селищної ради та більшості депутатського корпусу увінчалися успіхом. Завдяки децентралізації і об’єднанню збільшились можливості для розвитку і самостійного вирішення найважливіших місцевих проблем.

Голова громади Валентина Саверська- Лихошва зазначає: “Я запропонувала Тамарі Олександрівні посаду заступника селищного голови з гуманітарних та соціальних питань, як жінці-професіоналу з прекрасними якостями відповідальності, діловитості, чемності, добропорядності, умінню спілкуватися і старанно робити свою справу непомітно, без галасу та зайвих емоцій”.

Життя людське багатогранне і кожна пора по-своєму прекрасна. Народна мудрість говорить: «Люди на світі двічі не живуть» і «Життя прожити — не поле перейти». Пройшовши свій трудовий шлях від вожатої у закладі освіти до заступника селищного голови, Тамара Олександрівна добре розуміє, що життя — не розкішний сад, тому прагне прожити так, щоб її справи згадували люди, а пам’ять про неї відроджувалася у людських серцях та душах.

Гуманітарна і соціальна сфери Варвинської ОТГ отримали в особі Тамари Олександрівни Дейнеки надійного керівника, який завжди підтримає, допоможе, порадить, підставить плече.

За матеріалами 9 випуску іміджево-презентаційного видання “Успішна жінка”,
фото М. Маснухи