ПОЄДНАННЯ КРАСИ ТА РОЗУМУ…

 

Розповім про колегу

Згідно посади я в черговий раз відвідую заклад загальної середньої освіти «Варвинський ліцей №2», на порозі якого з чарівною усмішкою мене зустрічає поєднання краси й розуму, тендітна дюймовочка-психологиня…

Тож знайомтесь: керівник спі­льноти психологів Аліна СТАРОДУБ.

– Доброго дня, чарівна пані! Дозвольте поставити Вам кілька запитань?… Звідки Ви родом?

– Народилася я тридцять років тому на Варвинщині, в мальовничому селі Кухарка, в простій працьовитій родині.

Після завершення школи продов­жила навчання на пси­холо­го-­педагогічному факультеті Національного університету «­Ч­ер­­­­­­­­нігів­­ський колегіум».

– Аліно Вікторівно, чому Ви стали психологинею?

– Професію вибрала символічно, адже в мене завжди було відчуття, що в житті можу і хочу бути корисною людям. Мене завжди цікавили питання свідомості та внутрішнього світу людей.

– То Ви хочете допомагати людям?

– Насправді, психологи допомагають тим із нас, хто готовий до змін і до більш якісного життя…

…Наша героїня працює в ліцеї вже кілька років, має другу кваліфікаційну категорію, класний керівник 6-го класу. Щиро любить дітей, а вони відповідають їй взаємністю.

Вже другий рік поспіль вчителька готує своїх вихованців до участі в Малій академії наук України, щорічно проходить курси підвищення кваліфікації, займається самоосвітою.


– Чарівна пані-психологине, над якою методичною проблемою Ви працюєте?

– Тема називається так: «Пси­хо­логічна взаємодія учасників освітнього процесу – як важлива умова високої результативності нав­чання».

– Розкажіть, будь ласка, про методи, які використовуєте в практичній діяльності.

– Найчастіше – проектний та арт-терапевтичний методи, які поєднують колоди метафоричних асоціативних карт, камінчики, психомалюнки, техніку пластилінової картини, маскотерапію тощо. Ці методи є своєрідним «ключиком» до нашої підсвідомості і їх доречно використовувати не лише з діагностичною метою, а й для психокорекції, виявлення й пропрацювання психотравмуючих і блокуючих ситуацій.

– Як Ви гадаєте, чи для психолога достатньо одного диплома, чи потрібно систематично самовдосконалюватися?

– Звісно, так! Лише одного диплома недостатньо! Образно кажучи, у професійного психолога має бути за спиною два крила: глибоке знання теорії і практичний досвід, який здобувається у спілкуванні з людьми.

– Чи завжди діти та їх батьки, приходячи до Вас, знаходять відповіді на всі свої запитання?

– Є такі питання, відповіді на які приходять із часом, в результаті зміни світогляду людини, пропрацювання нею своїх психологічних блоків і психотравмуючих ситуацій, вироблення нових стратегій поведінки чи розширення арсеналу соціальних навичок. Часто люди помиляються, думаючи, що лише одна зустріч із психологом кардинально змінить їх життя. Деякі люди приходять до психологів із завищеним очікуванням і підсвідомим бажанням перекласти на психолога відповідальність за якісні зміни в їх життєвих обставинах.

Але найголовніше, що завжди необхідно пам’ятати: психолог – не фея і чарівної палички немає в її руках. Функція психолога схожа на ефект свічки в темну пору доби. Психологи допомагають людям зробити вдаліший вибір, але вони не роблять цей вибір за людину. Психологи допомагають людям навчитись слухати і розуміти як себе, так й інших…

– Пані Аліно, найголовніше: звідки Ви черпаєте своє натхнення?

– Дуже люблю професію, особливо надихають мене допитливі оченята моїх вихованців, їх привітні усмішки.

– І наостанок, щоб Ви побажали своїм вихованцям, їх батькам і мешканцям Варвинщини в цілому.

– Я бажаю кожній дитині та кожній людині усвідомити свою власну унікальність, відкрити в собі неймовірний потенціал і радо реалізовувати його на благо всьому світу. Бажаю, щоб кожен день був сповнений радістю й щастям, цікавими враженнями й щирою підтримкою близьких людей.

– Ве­ль­ми­шановна Аліно Вік­то­­рівно, дя­кую за ці­каве інтер­в’ю. Бажаю, щоб яскравий доленосний вогник завжди горів у Ваших очах, а на Ва­­ших вустах завжди залишалася пре­красна ус­міш­ка. З Ва­ми надзвичайно приємно працюва­ти, бо Ви випромінюєте світло та позитив. Щиро бажаю Вам досягти найвищих вершин, адже Ви  цього варта!

Марина Саверська,
директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти Варвинської селищної ради