ПОСЛУГИ “ГОСПОДАРЯ”, ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТВОРИ, СИТУАЦІЯ З РИНКОМ

Із засідань виконкому селищної ради

Послугу з вивезення побутових відходів виконуватиме «Господар»

На першому з травневих засідань виконкому (10.05.) його рішенням введено у дію рішення конкурсної комісії з визначення виконавця такої послуги на території Варвинської громади.

Досі ця процедура проводилася щорічно і охочих взятися за таку копітку справу, окрім місцевих комунальників, не було. КП «Господар» за сприяння селищної ради налагодили вивіз сміття не тільки від споживачів, які мешкають у багатоквартирних будинках, юридичних осіб, а й від мешканців садибної забудови Варви.

Цьогоріч у конкурсі, крім місцевого КП, брало участь і ладанське комунальне підприємство. Як поінформував виконком перший заступник селищного голови О.Кальний, преможцем конкурсу визначено варвинське КП, адже сусіди подали неповний пакет необхідних документів. Тож наступні п`ять років «Господар» матиме право надавати таку послугу у селищі і селах громади.

В останніх робота нині налагоджується. Населення і установи залучаються до укладання договорів, спільно зі старостатами відпрацьовуються графіки вивезення, проте не бракує й нарікань на вчасність вивезення сміття.

Також члени виконкому наголосили на важливості дотримання конкурсної процедури у визначенні виконавця послуги, термінів і способів оприлюднення інформації, адже це – улюблений «коник» оскаржувачів рішень мерії у судах.

На другому травневому виконкомі (16.05) оголошено конкурс із призначення управителя для тих багатоквартирних будинків (із 48-ми таких залишилося 6), котрі самостійно не визначилися із управителем свого житла.

Таким буде оздоровче літо у громаді

Як доповіла на виконкомі начальник відділу освіти, сім`ї, молоді і спорту Н.Редька, у пришкільних таборах двох ліцеїв буде організовано дозвілля для 220 школярів (на харчування передбачено 150 тис. грн).

Як звучало на виконкомі, хоч робилася заявка на 15 путівок, але лише 10 дітей пільгових категорій з ОТГ безкоштовно прийме «Веселка» Гнідинцівського ГПЗ (20 путівок нафтовиками надано для дітей сіл району). Як і торік, планується відпочинок у вінницькому «Проліску» із частковим відшкодуванням із селищного бюджету, аби якомога більше дітей із малозабезпечених родин охопити оздоровленням.

У липні працюватиме оздоровчий табір «Сонечко» у Леляках, де матимуть змогу відпочити 90 дітей, із селищного бюджету на його функціонування виділено більше півмільйона гривень. Діє пільгова вартість путівок – 10%, діти-сироти відпочинуть безкоштовно. Від мешканців громади заяви у «Сонечко» приймає центр творчості, щодо відпочинку дітей із сіл Варвинщини зроблено пропозиції районним органам влади, проте заявок ще не надходило.

До речі, як обіцяють організатори, цьогоріч табірний пляж «Сонечка» матиме необхідну дозвільну документацію і дітвора зможе купатися.

 

А чому б не господарювати самостійно?

 

Цей варіант організації роботи місцевого ринку розглядається нині селищною радою, інформувала членів виконкому селищний голова В.Саверська-Лихошва. На разі, за відсутності підприємства, котре б вело діяльність на території ринку, торгівля тут вважається стихійною. Щоб підготувати відповідну земельну документацію на новий аукціон (на право оренди земельної ділянки), потрібен тривалий час, тож радою вивчається можливість організації ринку силами власного КП «Господар».

Для нормальної роботи ринку слід придбати будівлю м`ясного павільйону, інше майно у власності райСТ, і передати у відання КП земельну ділянку. Вивчається досвід організації ринкової торгівлі сусідніх громад, законодавче поле. Остаточне рішення, як краще вчинити у цій ситуації – провести аукціон на право оренди чи господарювати на ринку самостійно, ухвалюватимуть депутати, зазначила голова.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.