ПЕРША КВАРТИРА МЕДИКАМ Є

Із сесії  районної ради

Документальним нюансам у процедурі придбання службового житла для залученого у район молодого лікаря головним чином і було присвячено позачергову, 21-у, сесію районної ради, котра відбулася наприкінці квітня. Також слід було дати фінансовий старт виборчому процесу у Озерянській громаді, де на 30 червня, вже з другої спроби, призначено вибори до громади у складі Озерян, Кухарки, Мармизівки та Брагинців. Так необхідність скликання позачергової сесії пояснив колегам голова районної ради Петро Бакуменко.

Зокрема, надано дозвіл на придбання службової квартири (трикімнатна по вул. Шевченка у Варві вартістю близько 400 тис. грн) і ухвалено рішення про надання службового житла для лікаря-ендоскопіста Варвинської ЦРЛ Олексія Антоненка. Як йшлося в обговоренні, після 10 років праці в ЦРЛ і користування службовим житлом лікар зможе його приватизувати. За програмою фінансового забезпечення діяльності районної виборчої комісії щодо організації виборів в Озерянах передбачено 82,2 тис. грн (оплата праці районної комісії та інші поточні видатки).

Депутати затвердили низку спільних розпоряджень голів ради і РДА, якими зазвичай у міжсесійний період регулюються поточні бюджетні питання, і внесли необхідні зміни до районного бюджету. Зокрема, спільними розпорядженнями приймали субвенції із селищного і сільських бюджетів на видатки районних і сільських закладів медицини, з держ­бюджету – додаткові медичну (1,3 млн) і освітню (5,3 млн) субвенції, а от базову дотацію зменшено майже на півмільйона.

Розподіляли вільні залишки коштів районного бюджету: 834,8 тис. грн – на співфінансування реконструкції Журавської ЗОШ, 48 тис. – на реконструкцію газопостачання у адмінбудівлі терцентру соцобслуговування, близько 30 тис. – на поточні видатки секторів освіти і культури РДА тощо.

Змінами до районного бюджету зафіксували надходження майже 2 млн грн із селищного бюджету на співфінансування районних установ (медицина, два центри соціальної допомоги, бібліотека) у ІІ кварталі року, з держбюджету надійшло 357,5 тис. грн на подальше впровадження програми «Нова українська школа».

Близько 647 тис. грн було залучено до райбюджету із сільських скарбниць Світличного, Гнідинець, Бог­данів і Кухарки, котрі спрямовано на заробітну плату молодшому медперсоналу сільських ФП та облаштування в приміщеннях засобів дистанційної передачі даних вузлів обліку газу. На 50 тис. грн буде поновлено постільну білизну і рушники у ЦРЛ, 110 тис. сільських коштів спрямовано на придбання службового житла медикам. Близько 270 тис. грн світличненці виділили на будівництво «теплого» санвузла у своїй школі.

Одним з рішень квітневої сесії було припинено діяльність місцевої радіоорганізації, засновником якої є райрада. Як пояснив голова ради, виготовляти ліцензію на мовлення на наступний період для підприємства районної ради недоцільно (невдовзі завершиться реформа децентралізації, у ході якої буде суттєво укрупнено райони), селищем рішення про прийняття радіо під своє крило покищо не прийнято, тож район починає ліквідаційну процедуру. Якщо ОТГ все ж таки створить власну радіоорганізацію, майно попередньої можуть передати їй.

Ще одне рішення із категорії управління комунальним майном – до переліку об`єктів на приватизацію через аукціон включено одне з господарських приміщень колишньої друкарні. Як пояснив голова ради, основна будівля потребує ремонту, особливо дах, тож спробують залучити на ці цілі кошти від продажу. Також через погодження профільної комісії пройшла заява на оренду частини приміщення у будівлі друкарні під рибний магазин (прибудова, де знаходився магазин «Знахідка») від ФОП В. Лебедя.

Також сесією затверджено акти приймання-передачі селищу міні-поля на стадіоні, ФП та інші організаційні рішення.

Несподівано напруженим виявилося обговорення одного з питань наприкінці зібрання. Зокрема, голова ради ознайомив депутатів зі зверненням голови місцевої громадської організації В. Остапця щодо правомірності й доцільності встановлення на будівлі райради меморіальної дошки учаснику визвольних змагань, керівнику бою під Крутами А. Гончаренку. Одним з аргументів, наведених заявником, є участь цієї постаті у діяльності дивізії СС «Галичина» у період Другої світової війни. Депутати теж висловилися за те, що дошку було б доцільніше встановити у с. Дащенки, звідки він родом. На пропозицію доручити райдержадміністрації передачу дошки у село голова РДА Л. Доля нагадала, що заходи із вшанування таких постатей передбачені указом президента про відзначення 100-річчя бою під Крутами, діють норми закону про їх вшанування, тому участі в демонтажі РДА не братиме. Попри дискусію поміж депутатами ради і апаратівцями РДА запитання, хто прийняв рішення про встановлення дошки саме на адмінбудівлі ради, чи обліковується де цей об`єкт, чи виконуватиме РДА протокольне доручення райради, залишилися без конкретних відповідей.

А розпочиналася сесія того дня імпровізованою урочистістю – голові районної ради П.І. Бакуменку було вручено Почесну грамоту Верховної Ради з нагрудним знаком. Відзнаку ініціював лідер РПЛ Олег Ляшко, а вручив представник радикалів у райраді Віталій Хажанець.

This slideshow requires JavaScript.

Є. Зима, фото автора