„Перший поверх не поспішає складатися на дах, а останній – на вхідні двері…”

Із виконкому  селищної ради ОТГ

У вівторок, 30 січня, на черговому засіданні виконавчого комітету Варвинської селищної ради розглянуто низку питань з поточної діяльності селищної громади. Зокрема, погоджено і винесено на затвердження чергової сесії ради програму відшкодування різниці між встановленими тарифами на ЖКП та економічно обгрунтованими витратами на їх надання; прийнято рішення щодо неможливості виконувати поточний ремонт покрівель у окремих багатоповерхівках; затверджено перелік громадських робіт, які виконуються за участю безробітніх осіб; надано матеріальну допомогу хворим жителям громади; звільнено від батьківської плати за харчування у ДНЗ дітей воїнів АТО і переселенців тощо.

Звісно, із означеного кола питань найтривалішим було обговорення комунальних, адже мова йшла про стан підприємства – надавача послуг і їх якість, котру наразі воно спроможне забезпечити, про стан багатоквартирних будинків і перспективи створення ОСББ.

Необхідність відшкодування різниці між тарифами „Господаря” і витратами на надання послуг, а йдеться зокрема про централізоване водовідведення, виникла тому, що процедура затвердження тарифів, їх узгодження з депутатами і громадськістю затяглися на кілька місяців (травень-жовтень мин.р.), витрати ж зростали неспинно – щодо нагальності такого рішення інформувала оновлений склад виконкому економіст КП Віта Доля. Отож послуга централізованого водовідведення є збитковою впродовж дев`яти місяців, зазначила вона.

Сума збитків, наведена комунальниками, – більше 200 тис. грн за всіма категоріями споживачів, проте на відшкодування вони запропонували близько 180 тис. грн – саме від тарифу для населення.

Законодавство визначає два шляхи виходу із ситуації, підтримала пропозицію комунальників голова громади, – або економічно обгрунтовані тарифи, або відшкодування різниці органом місцевого самоврядування. Оновлене КП „Господар” діє з 2008 року, але станом на 2017-й його добряче „завивчали”. Знову дійшло воно до ручки, емоційно аргументувала Валентина Василівна…

Виконком одноголосно погодив запропоновану програму відшкодування і спрямував її на затвердження сесії.

Більш дискусійним виявився розгляд іншої пропозиції від КП – виключити плату за поточний ремонт дахів багатоповерхівок по вул. Миру, 16, 24 та Шевченка, 75 Б із додатку до раніше ухваленого рішення. Аргументація комунальників і першого заступника голови селища О.Кального – на вказаних покрівлях поточний ремонт неможливий, потрібен капітальний.

А стан їх вкрай плачевний: на згаданій двоповерхівці по Шевченка прогнили крокви, в обох будівлях по Миру течуть дахи мало не до першого поверху. Вихід мерія вбачає, і це вкотре звучало на виконкомі, у створенні ОСББ. За програмою підтримки таких об`єднань співвласників селищна рада готова надати співфінансування кап­ремонту. Проте, коли мова заходить про внесок самих пожильців на такі роботи, охочих на ОСББ не знаходиться, зауважила Т. Дейнека, заступник голови з гуманітарних питань. Торік вона разом з колегами вела роз`яснювальну роботу щодо створення ОСББ, але віз господарювання у спільних будинках і нині там, впрягатися у нього співвласники не поспішають.

Як відгукнувся хтось у обговоренні, коли мова заходить хоч про якісь зачатки самоорганізації пожильців багатоповерхівок, то зазвичай перший поверх не поспішає складатися на дах, а останній – на вхідні двері…

Рішення щодо виключення із платіжок мешканців „підтоплених” будинків виконкомом прийнято, проте це, як зауважували й голосуючі, головної проблеми – ремонту будинків, не знімає. Прийнятний для всіх вихід однак шукати доведеться і мерії, і власникам житла.
Також того дня групі жителів рішенням громади було надано матеріальну допомогу на лікування (здебільшого по 1 тис. грн), до особистих ювілеїв – по 300 грн, на вшанування воїнів-інтернаціоналістів – 1000; звільнено від плати за харчування дітей у ДНЗ батьків-воїнів АТО і тимчасово переміщених із цієї зони, 5 тис. надано колишньому „атовцю”, який травмувався на службі.

Рішенням виконавчого органу ради, як і раніше, визначаються дерева на спилювання на території селища. Цього разу дали згоду на видалення 38 аварійних на схилі „Узвозу”, деревину буде використано для радівської котельні. Необхідність доладувати ті хащі виникла й тому, що за проектом реконструкції водогонів тут проляже «гілка» до вул. Зарічної.

Із 13 членів виконкому на засіданні були присутні 12, у обговоренні питань взяли участь члени виконкому В. Хоменко, О. Дирявко, Н. Бачиш та інші. „Всевидяще” око громадськості було представлене не тільки фіксуючою технікою ради і ЗМІ, а й відеокамерою однієї з мешканок селища.

Є. Зима