ЧИСТИТИ НІЧИМ, ТРЕБА КУПУВАТИ ТЕХНІКУ…

Увага! Є проблема

Засідання Варвинського виконкому відбувалося у дні „потопу” у селищі. Хоч наразі він був і не „вселенським”, проте завдав чимало проблем варвинцям у пересуванні вулицями й тротуарами, залитими талими водами. Найбільше їх, як і зазвичай, зібралося біля перехрестя вулиць Шевченка і Ломоносова, де стара „ливнівка” і не в такі критичні моменти погано справляється з обсягами стоків.

Хоч «потоп» на цьому перехресті ліквідували за день, однак утруднене пересування селищем, чи автівкою, чи „пішим строєм”, – то наслідок не тільки погодних перепадів. Пливемо, псуємо здоров`я, взуття і автівки, ще й тому, що снігоприбиральна кампанія у селищі у дні найбільших січневих снігопадів дуже забарилася зі стартом. Накатане транспортом у ті дні трактори зчистили вкрай погано, а тепер льодяний покрив тане і провалюється, у тих ритвинах стоїть вода.

Проблему обговорювали й члени виконкому. Голова селищної громади В.Саверська-Лихошва поінформувала так:

– На жаль, доро­ги чистити майже нічим. Спеціалізованої техніки вкрай мало, треба нам купувати свою.

Покладатися на допомогу сільгосппідприємства не доводиться, зазначила голова, адже воно у першу чергу чистить шляхи у селах. У день снігопаду вулицям селища приділили увагу зі значним запізненням, фактично наступного дня. Місцеві «автодорівці» теж обмежені у ресурсах і мають обслуговувати траси. Тож навіть за нечастих снігопадів мусили залучати техніку з Прилуччини. Відтак чистили Варву 3-4 дні, коли дороги були вже накатані колесами автівок.

Виснажене нині й власне КП, говорили представники мерії на виконкомі. Комунальне протистояння за минулого складу ради вихолостило із тарифів всі можливості для стабільної роботи і розвитку власного ж підприємства. У його штаті, приміром, – аж один тракторист, який працює на вивезенні сміття, він же задіяний і на посипанні тротуарів, бо чимало працівників скорочено. У відлигу дахи багатоповерхівок течуть, а на скидання снігу й послати нікого…

– Наразі комунальне підприємство „лежить”, – зазначила Валентина Саверська-Лихошва. – Давайте спільними зусиллями зробимо все, аби його підняти.

Записала Є. Зима