Обстеження на СОVІD-19 методом ПЛР

Варто знати

Відповідно до вимог наказу МОЗ від 28.03.2020 N 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я) та вимог наказу МОЗ України №2869 від 10.12.2020р. Про затвердження Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба(COVID-19)» по обстеженню населення на СОVІD-19 методом ПЛР в обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться таким особам:


– пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 ;

– пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

– контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19;

– особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

Дані дослідження проводяться вірусологічною лабораторією ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Дослідження категоріям осіб, визначених наказом, проводяться безкоштовно.

Спроможність лабораторного центру на проведення лабораторних досліджень необмежена.

Крім того, інформую, що проводяться обстеження і на платній основі, результати яких видаються протягом 12 годин на державній та, за необхідності, на англійській мові з мокрою печаткою установи та QR кодом на оригіналі. Проводяться дані дослідження щоденно, з 8-00 до 15-00.

Вартість дослідження складає 615 гривень 99 копійок.

А.В. Науменко,
завідувачка Варвинським районним лабораторним відділенням