Нездоланних проблем немає, але й діалогу – немає теж

У районній раді.

5 червня голова районної ради П.Бакуменко збирав нараду представників зацікавлених служб району з приводу організації роботи табору оздоровлення і відпочинку дітей «Сонечко», адже нині надходить чимало заяв, письмових і усних, від батьків, котрі хочуть влаштувати туди на відпочинок своїх дітей.У нараді взяли участь голова райдержадміністрації Л. Доля, інспектор райвідділу освіти Г. П`ятниця, директор районного Будинку школярів Н. Павлова, завідувач сектору культури, туризму, у справах сім’ї, молоді і спорту РДА Ю. Скрипка, представники пожежно-рятувальної служби району В.Самаль і М.Рибальченко.

Ситуація ж довкола «Сонечка» станом на початок літа така: табір залишається у підпорядкуванні районного Будинку школярів, приміщення Леляківської ЗОШ, де він організовувався щоліта, – передано Варвинській громаді. Відтак кожна із сторін має своє бачення на його подальшу долю, а от конструктивного діалогу на рівні керівництва – навпаки немає. Селище констатує неготовність переданого приміщення до відпочинкового сезону, район вважає, що, маючи бажання, можна швидко усунути нагальні недоліки і вже в липні організувати хоча б одну зміну.

Як інформувала учасників наради Любов Доля, хоч два підготовчі місяці – квітень, травень, згаяно, однак і нині можна без проектів і капітальних вкладень здійснити ремонтні роботи щодо пожбезпеки закладу і за співфінансування обох бюджетів організувати зміну. Вести підготовку приміщення має все ж таки нинішній його власник – селищна рада, тим більше, що до 1 вересня однак доведеться готувати школу, зазначила вона. За орієнтовними підрахунками (приклад – заходи пожбезпеки у Гнідинцівському дитсадку, котрі у стислі терміни впроваджує ФОП О.Дирявко) йдеться про суму до 150-180 тис. грн. Організацію діяльності табору готова взяти на себе РДА, орендувавши приміщення. Аби варвинські діти могли оздоровлюватися тут, теж потрібне співфінансування із селищного бюджету. Це менші суми коштів і ширше охоплення дітей, аніж за умови придбання путівок в інших оздоровчих таборах.

Учасники наради акцентували, що кращого закладу для оздоровчих потреб громади селища і району немає. У попередні роки тут поновлено меблі і м`який інвентар, посуд, облаштовано критий майданчик для їдальні, підігрів води у літньому душі, встановлено спортивний і дитячий майданчики. Нещодавно придбано літню сцену для концертів. До того ж, батьки охочіше відправляють дітвору у табір неподалік від дому, на відміну від інших куточків держави.

Представники освіти повідоми­ли: путівки до «Сонечка» корис­тую­ться жвавим батьківським ін­те­ресом, вже написано 45 письмових заяв, але телефонують, цікавляться – не менше. Прийняти за зміну «Сонечко» може 90 дітей.

Голова райради запевнив, що сільські громади готові долучитися до фінансування. А рятувальники підтвердили, що витрати на заходи безпеки будуть вдвічі меншими, аніж очікує селищна рада, і в попередні роки табір працював, навіть попри відсутність на дозвільних документах їх підписів.

Треба шукати підтримки серед депутатського корпусу ОТГ, спілкуватися із головами фракцій до чергової сесії 14 червня – такий підсумок обговорення проблеми «Сонечка» на нараді. Її учасники зазначали, що наразі найбільша перепона у його відкритті на літо-2018 – відсутність прямого діалогу поміж власниками закладу й приміщення, готовності до взаємодії і співпраці.

Записала Є.Зима