Де відпочиватимемо цього літа?

Запитай у мерії.

Якщо і донині телефонні апарати у органах місцевої влади не простоювали без дзвінків варвинців, то наразі вони „червоні” – зі стартом робіт з розчищення русла Удаю у районі пляжів у „Сосні” та невизначеною ситуацією довкола дитячого табору «Сонечко» – нині заклад залишається у статусі районного, а приміщення передано до ОТГ. Відтак, доки з потугами вирішуються організаційні питання, люди запитують: де ми і наші діти відпочиватимемо цього літа?

Про початок робіт на Удаї ін­формує громаду голова селища Валентина Саверська-Ли­хошва:

– Найперше, мабуть, наприймавшись нарікань щодо початку робіт з розчищення русла Удаю саме купальної пори, хочу сказати всім таке: люди добрі, коли ви вдома затіваєте ремонт і мусите жити у тому ж помешканні, переставляючи речі з кімнати у кімнату, ви теж терпите певні незручності, але живете надією, що влаштуєте свою оселю краще. Так і з Удаєм – щоб надалі користуватися очищеними, упорядкованими зонами відпочинку, нині треба просто терпляче пережити цей „ремонт”.

Як голова громади, я вже звикла до подібних ситуацій, коли зробленому передує шквал критики, проте мушу вкотре гірко констатувати: якщо нічого не робиш – люди тихо обурюються, якщо робиш – то обурюються голосно… Так було і буде, бо скільки людей – стільки й думок, поглядів. Догодити всім і відразу просто не можливо.

Дійсно, прикро, що роботи співпадають з літнім відпочинком, але це не залежить від нашого бажання. Ще з минулого літа ми оббивали пороги обласних організацій, аби залучити їх на таку специфічну й вартісну операцію, і вже втратили сподівання. Ми дуже вдячні комунальному підприємству „Надра Чернігівщини” обласної ради, яке взялося за цей об`єкт, та нашому землякові Г.М. Булаві, заступнику керівника КП. Між іншим, знаєте, як «зустріли» будівельників місцеві – у першу ж їх ніч у „Сосні” викрали весь чималий запас пального для спецтехніки.

Чимало документальних, організаційних, технічних труднощів доводиться долати нині, роботи триватимуть три місяці. Звісно, хотілось би швидше, але, як пояснюють будівельники, це негативно позначиться на якості виконання.

До очистки русла вони вже приступили. Воно, до речі, матиме ширину 45 метрів. Досі наше скошування різака вручну мало невеликий і тимчасовий ефект. А тут вийматиметься грунт, очищатиметься пісок і формуватиметься пологий спуск у воду з поступовим збільшенням глибини до 6 метрів. Непокоїтися, що купальників чекатиме просто з берега шестиметрове урвище, не треба.

Нагадаю, йдеться про 350 метрів включно із пляжами дитячого табору „Веселка”, двома громадськими – центральним і т.з. козацьким. З останнього роботи й почали. Проект і всі належні погодження робіт є.

Ще до перспективи розчищення Удаю на упорядкування пляжу депутат обласної ради С.А. Гайдай виділив 50 тис. грн., придбано матеріали і виготовлено чотириметрові столи, лави, де можуть розміститися компанії відпочиваючих, збудовано комфортні туалет і роздягальню тощо.

Також було придбано дитячий майданчик. Проте, у зв`язку з нинішніми роботами на пляжу, його ми на прохання мешканців встановимо на „Руді”, неподалік місцевого магазину, а у „Сосну” на наступний рік придбаємо інший. Після руслоочисних робіт буде сплановано пісок, встановлено необхідні конструкції.

Отож, заради спільного блага – упорядкованих місць відпочинку на Удаї, нині наберімося всі терпіння. Наразі у селищі у зоні пішохідної доступності можна скористатися для купання І-ою та ІІ-ою дамбами.

 

Як складається ситуація щодо табору „Сонечко” – розповідає заступник голови селищної ради Тамара Дейнека:

– Згаданий заклад діяв при район­ному Будинку школяра, котрий на сьогоднішній день ще не передано до селищної ради. На чергову 10 сесію питання передачі Будинку школяра виноситься, проект рішення підготовлено і передано у секретаріат для ознайомлення депутатів. Разом з ним, я думаю, буде прийнято і «Сонечко».

Хоч Леляківську школу нам передано, але проблема в тому, що табір – окремий структурний підрозділ, хоч і Будинку школяра, із власним майном, котрого селищній раді до передачі ніхто не пропонував. Йдеться про обладнання кухні (жарові шафи, морозильні камери), спортивне обладнання тощо, яке обліковується у Будинку школяра і не було передане із Леляківською школою (передано меблі, м`який інвентар). Ми не знаємо, чи планує районна рада передавати нам «Сонечко» разом з рештою матеріальної бази.

Оздоровчий період розпочався, і щоб вирішити нагальне питання оздоровлення дітей пільгових категорій – діт-сироти, з багатодітних родин, позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО і чорнобильців та ін., ми працюємо над укладенням договору з ПАТ «Укрнафта» щодо оздоровлення 40 дітей-пільговиків. 12 діток «Укрнафта» оздоровить у таборі «Веселка» безкоштовно, а для 28 – путівки буде придбано коштом селищного бюджету і надано безкоштовно для таких сімей.

Якщо на черговій сесії Будинок школяра буде прийнято, а це – з 1 липня, то на підготовчі роботи до відкриття табору часу не вистачатиме, аби вже цьогоріч у ньому могли перебувати діти. Ті приписи, які надійшли нам від ДСНС, Держпродспоживслужби не можливо виконати за такий короткий термін. З 2004 року за цими приписами нічого не робилося, і нині Варвинська об`єднана територіальна не може усунути накопичені недоліки за помахом чарівної палички. Час потрібен на проекти заміни електрообладнання, встановлення блискавкозахисту, на інші роботи, час і кошти – на виконання робіт, матеріальне забезпечення діяльності табору. За орієнтовними підрахунками йдеться про 500 тис.

Вживати нашвидкоруч заходів безпеки дітей не варто, бо їх життя і здоров`я – це найцінніше. Тим паче, що діти зі згаданих сімей потребують підвищеної уваги. Розміщувати їх у старій, пристосованій будівлі, до того ж – дерев`яній, і наражати на небезпеку громада не готова. Ми за розвиток дитини, збереження її життя і здоров`я.

Нас не влаштовує те, що діти миються на вулиці, користуються надвірними туалетами, пляж не облаштований і вони не мають доступу до води, адже в таких закладах слід відпочивати, а не терпіти незручності.

Прийнявши всі освітні установи, ми створимо робочу групу з ліквідації тих негативів, котрі вони мають, і розпочнемо роботу з підготовки до наступного сезону, щоб варвинські діти мали змогу відпочивати у оновленому «Сонечку».

Серед депутатського складу є розуміння, що одним днем такий заклад не запуститься, що цьому має передувати належна підготовка, адже понад усе має бути комфорт дітей, якісний відпочинок, а не кількісний показник оздоровлення.

Принагідно варто дещо роз`яснити громаді проблему самого Будинку школярів, адже у селищну раду зверталися представники профспілки, його працівники, котрих попереджено про вивільнення у зв`язку з можливою ліквідацію установи. У нас була усна домовленість з керівництвом райвідділу освіти, що з липня приймаємо решту установ – були проблеми з газом, закінченням навчального року. Чому люди попереджені про скорочення, коли ми ні від кого не відмовляємося?

Зокрема, й Будинок школяра прийматимемо у тому вигляді, який він має. Вже потім на його основі створимо центр дитячої та юнацької творчості – відповідно до законодавства, бо вже й назви такої як Будинок школяра немає, відповідно до потреб творчого розвитку дітей.

Наразі велике питання для майбутнього центру – приміщення, де його розташувати, адже клуб «Ритм», у якому можна організувати заняття гуртків, не має належного опалення. Електролампи типу UFO, якими обладнано кімнати «Ритму», гріють стелю і підлогу горішніх квартир, а не дітей. Те, що приміщення знаходиться у житловому багатоквартирному будинку, додає проблем в облаштуванні газового опалення.

Але це те, над чим працюватимемо далі. Нині ж маємо намір прийняти існуючу установу і її колектив.

Записала Є. Зима