«НАС ЗМІНИЛИ ЧАС І ВІЙНА»

З відзнакою!

Одне з грудневих свят – День Збройних сил України, і для варвинців останнім часом набуло особливої ваги і значимості, адже у зоні АТО/ООС несли службу чи служать нині чимало місцевих чоловіків. Цьогорічне позначилося гарною звісткою –Грамотою Міністерства оборони України нагороджено варвинця Валерія Чаленка, керівника фракції ВО «Батьківщина» у селищній раді, заступника голови РДА, який несе службу у райвійськоматі і нині перебуває у відрядженні у Сєвєродонецьку.

Свого часу багатьох сколихнула історія, як з початком збройного протистояння на сході України службовець райдержадміністрації, у віданні якого були й питання мобілізації, відмовився від «броні» – мав таку і за станом здоров`я, і за посадою – та добровольцем вирушив у АТО. Рік без ротацій (зокрема, на передовій у донецьких Пісках). Повернувшись у Варву, вже не зміг залишатися на цивільній посаді. Майор В.М. Чаленко уклав контракт і несе службу у якості заступника районного військового комісара. Кількамісячне відрядження у адмінцентр фронтової Луганщини припало теж на непростий період введення військового стану через загострення у азовському регіоні.

Самовідданість і стійкість, бездоганна служба і високий професіоналізм вирізняють Валерія Чаленка на військовій службі, що засвідчує і відзнака міністерства.

– Нас змінили час і війна, – розповідає про усвідомлений вибір Валерія Миколайовича дружина Ірина Чаленко – за «сумісництвом» надійна колега по партійній і депутатській діяльності, бо очолює районну «Батьківщину» і обіймає посаду заступника селищного голови. – На наш час припадають такі віколомні події, постала реальна загроза для існування держави і мирного життя нас усіх, тож Валєра не зміг залишатися стороннім споглядачем, за покликом душі він у числі захисників України.

У період його служби у зоні ООС щодня зідзвонюємося, і для мене, як і кожної дружини, матері, близьких людей, головне – почути рідний голос: живий, все добре… Навіть за межами Варви дуже допомагає своєю підтримкою, в організації якихось справ. Грамота від Міноборони стала несподіванкою для нього, приймав численні привітання від земляків, а всім варвинцям, тим, хто у різні періоди долучився до захисту України, теж передає найщиріші вітання, зичить всім здоров`я, оптимізму і миру на нашій землі.

Нині ми всі усвідомили, яка то цінність – мир і незалежність, треба берегти і розбудовувати свою країну, наголошує Ірина Чаленко. Серед буденних турбот і проблем вміти виокремлювати головне, єднатися на спільні справи, дорожити всім добрим, що маємо, і прагнути зробити більше.

Є. Зима