Якщо з комунальниками і «громадськістю» – значить, буде голосно

Із засідання виконкому селищної ради

Нетривалим, але голосним було минуле засідання виконавчого комітету селищної ради, яке у залі мерії відбулося 29 листопада. Так тут буває завжди, коли у порядку денному значаться питання діяльності радівського КП і їх «супроводжують» місцеві самопроголошені активісти. Така вже варвинська специфіка, що під прицілом їх пильного і далеко не завжди неупередженого вивчення повсякчас працює і рада, і «Господар», відважують чимало необгрунтованих голосних звинувачень всім, чия думка йде урозріз з їхньою.

Цього разу дискусію спричинило чергове внесення на затвердження виконкому поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води для КП «Господар» (складова отримання дозвільних документів і розрахунку тарифу) – починаючи від того, коли було сформовано порядок денний засідання виконкому, чи встигли з ним ознайомитися на сайті всі охочі і внести свої пропозиції (озвучив претензії житель селища В.Остапець) і завершуючи правомірністю застосування узагальненого для різних марок лічильників показника їх чутливості (С. Петренко вкотре наполягав, що він подається завищений), хто має повноваження розраховувати такі нормативи, чому, попри вжиті заходи, залишаються значними втрати підприємства на поривах ліній тощо (Д.Павленко).

По суті основного формального «яблука розбрату» нормативів – показника чутливості лічильників, після тривалої дискусії, мало­зро­зумілої навіть її учасникам, директор «Гос­подаря» Р. Ніязов надав таке роз`яснення: враховуючи наполягання активістів, КП надіслало до Деснянського ба­сейнового уп­рав­­ління марки і технічні параметри всіх наявних у селищі лічильників (а їх встановлювали кожен власник за принципом хто на що гаразд), відтак ця установа рекомендувала застосувати усереднений показник. Може, було б логічно і правильно рахувати його для кожного лічильника окремо, зазначив він, проте таке «ноу-хау» Варви ще ніде в Україні не застосовується, всі включають у розрахунок середній коефіцієнт.

Трійця комунальних активістів знову піддала сумніву низку інших пунктів розрахунку, внесених за наявною технічною документацією, – чи правильно обліковані водогони, металеві вони чи пластикові тощо. Зрештою те голосне буквоїдство голова громади В. Саверська-Лихошва резюмувала так: ми що, маємо розкопати труби, аби лишень на догоду вам пересвідчитися, що ж там лежить?.. Для пересічної людини наша суперечка на межі маразму і гріш їй ціна, емоційно висловила вона свою оцінку затятого вишуковування недоліків. Відтак суперечливе рішення під шум оскаржувачів було проголосоване за винятком одного голосу «утримався».

Також того засідання узгоджено процедурний крок до придбання спецтехніки за кошти інфраструктурної субвенції на розвиток громади – включено до переліку проектів, що плануються реалізувати за рахунок субвенції з державного бюджету, придбання тракторного причіпа. Це стало можливим за рахунок економії коштів на закупівлях трактора з навісним обладнанням і енергоощадливого насоса для свердловини. Чи правильно ведеться і ця процедура, керівника відповідного відділу заходився повчати активіст – претендент на цю посаду при створенні ОТГ.

 

This slideshow requires JavaScript.

На виконкомі було схвалено низку програм, за якими здійснюватиметься фінансування оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2020 роки; організація суспільно корисних ро­біт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення, теж на наступні два роки; підтримки діяльності ветеранської організації (2019-2020).

Пильного громадського інтересу заслуговує програма підтримка ініціатив мешканців Вар­вин­ської об’єднаної територіальної громади та громадських організацій. Новизна у тому, що власні інфраструктурні проекти зможуть запропонувати на фінансування з бюджету селища безпосередньо жителі громади, громадські організації – ось би нарешті й залучалася до конкретики «наша громадськість». На 2019 рік планується 200 тис. грн на щось громадське – за класиком, красиве і корисне. От тільки ті проекти теж мають пройти громадське обговорення і здобути підтримку земляків у голосуванні, а це вже не «а поговорити». Це добрий шмат роботи і відповідальності за результат.

У обговоренні програми оздоровлення дітей громади звучав намір ради відновити наступного сезону роботу леляківського табору «Сонечко», закуповувати путівки у інші оздоровчі заклади, забезпечувати діяльність пришкільних і мовних таборів.

Згадані програми пройшли схвалення виконкому і спрямовані на затвердження сесії. Триває надання матеріальної допомоги воїнам АТО, хворим мешканцям громади – за їх заявами, що у компетенції виконкому.

Є. Зима, фото автора