НАЙМОЛОДШІ НА ФЕРМІ

17 листопада – День працівників сільського господарства

Свято працівників сільського господарства вирізняється з-поміж інших тим, що причетні до нього усі. Адже це і хліб, і до хліба. Звісно, є стрижневі проблеми села. Можна тут згадати і про впорядкування цін на сільськогосподарську продукцію, і про недостатність сприяння з боку держави, і про нинішні перипетії довкола намірів відкрити ринок землі. Але, попри все, аграрії займаються своєю справою, роблять її щоденно і сумлінно.

Брат і сестра, 21-річний Олексій та 22-річна Віта Чеверди, яких бачите на фото, наймолодші дояри на фермі ТОВ «Прогрес». Вони народилися в Остапівці в простій селянській багатодітній родині, де виховувалося десятеро дітей – дві сестрички і вісім братів.

Любов до праці батьки прищепили дітям ще змалечку, адже все життя працювали в колгоспі – батько Олександр Іванович, на жаль, нині покійний, скотником і сторожем, а мама Галина Миколаївна – дояркою. Тож, ще навчаючись у школі, частенько доводилося дітворі допомагати мамі на фермі і вдома по господарству.

Нині ж Віта вже шостий рік самостійно обслуговує групу із 50 молочниць. Олексій трудиться дещо менше, проте не відстає від сестри і доглядає 41 корову. Своєю сумлінною працею вони дбають, щоб молочне поголів`я віддячувало надоями, щоб корови були своєчасно доглянуті і нагодовані. І незважаючи на свій юний вік обоє справляються з роботою якнайкраще, у них високі показники надоїв – в день 800-850 л молока.

Хоча робота на фермі нині більш механізована, проте не кожен витримає строгий розпорядок робочого дня, зустрічаючи світанки і заходи сонця на фермі. А між дойками ще треба і домашню живність попорати, город обробити, адже живуть разом із мамою і двома молодшими братами.

За добросовісну працю Олексія і Віту Чевердів було удостоєно низки подяк та почесних грамот РДА, районної ради та сільгосптовариства. Цьогоріч з нагоди Дня працівників сільського господарства їх також відзначено почесними грамотами райдержадміністрації і райради.

Тож щиросердно вітаємо вас, Олексію та Віто, і всіх, хто причетний до цього свята, й бажаємо здоров’я, достатку, злагоди, миру і віри у свої сили.

Текст і фото Наталії ПАЛЯНИЦІ