ДВА ОБ`ЄКТИ У РОБОТІ

Із залученням державних коштів

Побувати на двох будмайданчиках у одному селі у наш непростий час – це дивина. А якщо додати, що селу новобудови фінансово нічого не коштуватимуть – дивина подвійна.

Йдеться ж про два важливі проекти у найбільшому селі Варвинщини – Журавці, котрі нині впроваджуються із залученням державних коштів та за співфінансування із районного бюджету. Це будівництво (таки нарешті!) шатрового даху місцевої одинадцятирічки та зведення нової будівлі сільської лікарської амбулаторії.

Минулого тижня тут побували голова районної державної адміністрації Любов Доля і її перший заступник Володимир Левадний, щоб ознайомитись із ходом робіт на об`єктах, котрі протягом року «лобіювали» перед областю – доводили нагальність і доцільність таких державних інвестицій, готували проекти. Районна рада і її депкорпус забезпечили необхідне співфінансування, хоч це і непросто в умовах нестачі коштів на першочергові видатки – зарплату, енергоносії тощо, котра особливо гостро відчувається нині, наприкінці бюджетного року.

На жаль, роботи розпочато вже восени. Чомусь у бюджетному процесі складається така негарна традиція: тендери, інші паперові нюанси – влітку, а будуємося – взимку. Проте на обох будмайданчиках будівельники відгукувалися в унісон: за вчасного фінансування роботи проведуть швидко і якісно.

Наразі над існуючим дахом школи, а він тут облаштований за принципом м`якої покрівлі, бригада зводить стропильну конструкцію, на яку невдовзі ляже сучасна металочерепиця. Як зазначає директор школи Михайло Момот, будівельники намагаються не пошкодити існуючу покрівлю, адже у школі кожного дощу завжди чекають з острахом – де побіжить цього разу.

Виокремивши на дах першу чергу із загального вартісного проекту реконструкції школи вдалося залучити державні кошти, пояснює Л. Доля. Виконує роботи ПП «МПБП Стимул», фінансування передбачено із Державного фонду регіонального розвитку – близько 6 млн грн, співфінансування з районного – 835 тис. грн.

На утеплення фасаду та заміну віконних і дверних блоків на металопластикові (ІІ черга проекту – 8,7 млн грн) у районі та селі сподіваються вже у 2020 році. Ті заклади, де реновацію проведено – Озерянська школа, один з ліцеїв селища, мають змогу суттєво економити енергоносії.

А от амбулаторія загальної практики сімейної медицини – напроти школи та інших ключових закладів Журавки – зростає «з нуля». Вже зведено стіни і теж ведуться покрівельні роботи, після яких об`єкт «законсервують» на зиму. Після всіх необхідних тендерних процедур до будівництва приступило ТОВ «РЕМБУД КОМ». Проект розроблено ТОВ «СІТІ-ПРОЕКТ», замовник робіт – управління капітального будівництва ОДА. Вартість новобудови – близько 6 млн грн, в тому числі 600 тис. грн співфінансування з районного бюджету.

Чи не простіше було б відремонтувати і забезпечити всім необхідним існуючий у селі медзаклад, цікавлюся у представників РДА. Пояснюють так: державна програма не передбачає реконструкцій, а лише зведення нових об`єктів, нинішня будівля амбулаторії після вивільнення може бути придатною під житло чи інші потреби. Ще одна перевага участі у такій програмі – у вартість проекту входить придбання медичного обладнання та спеціалізованого автомобіля.

Євгенія Зима,
фото автора

This slideshow requires JavaScript.