МИНУЛА ДОБА В ГРОМАДІ, 10.03

За повідомленням селищної ради, протягом минулої доби  у Варвинській  громаді  надзвичайних ситуацій не було, щоправда  оголошувалася повітряна тривога, вчора вранці звучали попереджувальні постріли на одному з постів (автівка не зупинялася на вимогу).

  • Спостережні пости працюють, у населених пунктах налагоджено патрулювання, комендантської  години (18.00-6.00) і заходів світломаскування населення дотримується краще, аніж у перші дні війни. Порушень громадського порядку не зафіксовано.
  • Є світло,  газ, вода ( за виключенням окремих аварійних ситуацій, котрі оперативно усуваються), відновилися мобільний зв`язок lifecell, інтернет від Укртелекому і кабельного телебачення у Варві.
  • Працює філія “Ощадбанку” (готівка видається через касу, обмежено), надається сприяння підприємцям для безперебійної закупівлі продуктів харчування. “Приват”, у якого не налагоджено підвезення коштів, не працював. “Укрпошта” збирає готівкові кошти для виплати пенсій.
  • Для торгівлі діє заборона на продаж алкоголю, обмеження на відпуск продуктів в одні руки, продаж має здійснюватися із застосуванням терміналів. За домовленістю селищної ради з Линовицьким цукрозаводом підприємці можуть безперебійно постачати цукор, ведеться пошук олії, у магазини щодня підвозяться свіжий хліб, ковбасні вироби ТОВ “Журавка”, свіжа “молочка”.
  • Складно відбувається забезпечення ліками. Серед селищних аптек регулярні поставки налагодила лише “Наша аптека” (біля колишньої автостанції). Ліків обмаль, відпускаються обмежено.
  • Відпуск пального (газу) за собівартістю здійснює  один з місцевих підприємців (газова заправка по вул. Космонавтів). Виручені кошти буде спрямовано на термінові потреби  громади. ПАТ “Укрнафта” надає суттєву допомогу пальним на потреби тероборони та інших служб.
  • У селищній раді і волонтерському пункті в телекому   збирають продукти, перев`язувальні матеріали, у ліцеях селища плетуть маскувальні сітки і шиють білизну.  Є постійна потреба у матеріалах для маскувальних сіток, пошиву білизни, на бинти. Оголошення про термінові збори подаються на сторінках селищної ради, газети, у групах соцмереж.
  • У громаду прибувають біженці із “гарячих” точок, поки що  розміщуються здебільшого у рідних або шукають житло у найм. Є можливість поселяти переселенців у Леляківському таборі “Сонечко” (на 100 осіб, є опалення, приготовлені ліжкомісця тощо), у гуртожитку по вул. 9 Травня. Проте наразі кожен прагне знайти індивідуальне, комфортабельніше житло.

Зберігаймо спокій  і витримку, робімо кожен свою справу на підтримку наших воїнів і забезпечення безпеки громади – просять усіх варвинців місцева влада, захисники і волонтери.