Допомагають вибратися з Чернігова

Сьогодні усі мешканці нашої громади об’єднані спільними справами задля перемоги над ворогом. Варять, печуть, плетуть, годують, везуть, моляться…

Проте нині допомога потрібна не лише нашій армії, а й цивільним людям, які опинилися в епіцентрі бойових дій з окупантами. Вони провели вже два тижні, оточені боями й обстрілами. Тому наші
волонтери вирішили допомогти виїхати бажаючим з Чернігова.

Водії Віктор Борсук та Анатолій Федоренко у супроводі Максима Рибальченка і Олександра Дирявка на власних бусах, ризикуючи своїм життям, кілька днів тому вирушили до обласного центру і вивезли з-під обстрілів 37 людей, переважно жінок, дітей та студентів.

Виїзд мешканців було  забезпечено з пункту збору, куди вони дісталися самотужки. Чимало водіїв легкових автівок скористались евакуаційним рейсом та виїхали з міста колоною за нашими бусами.

Поки здійснювалася посадка в машини, почався обстріл села, в якому проходила евакуація.

Частину евакуйованих людей наші волонтери залишили в м. Переяслав, багато хто виходили за маршрутом слідування. Маршрут поїздки наші волонтери розробляли разом з військовими, які підказали, де нині відносно спокійно.

Вчора наші хоробрі варвинці здійснили другий рейс до Чернігова вже трьома бусами, а повернуться додому разом з евакуйованими лише сьогодні пізно увечері. За кермом цього разу  водії Анатолій Федоренко, Володимир Даценко та прилучанин Олег Дробот. Їх супроводжували, знову ж таки, Максим Рибальченко, Віктор Борсук і Олександр Дирявко.

Постійно на телефоні координують цю роботу наші дівчата-волонтерки на чолі з Яною Борщ. До них звертаються усі, хто має  намір виїхати з міста.

Водночас, ворожі обстріли Чернігова та навколишніх сіл не припиняються, тому евакуація населення триватиме й надалі, адже список мирних мешканців, які не можуть самостійно покинути зруйновані населені пункти, ще великий, говорить Яна Борщ…

Ілюстрація з відкритих джерел.