“Ми готові сприяти у лікуванні наших людей і маємо право на належну медичну допомогу”

Звернення

Вельмишановні варвинці!

Я з великим обуренням маю намір спростувати фейк, який озвучило чернігівське телебачення в своєму ролику. Так, епідемічна ситуація в смт Варва дійсно небезпечна: Варва та село Журавка оголошені вогнищами коронавірусу.

Опорною лікарнею на півдні Чернігівщини визнано інфекційне відділення Прилуцької міської лікарні. Туди хворі на КОВІД-19 поступають із населених пунктів Варвинського району.

Кілька днів тому до нас у Варву завітали високопосадовці з губернії і вели мову про дану ситуацію. З ними прибули й журналісти. У розмові з високопосадовцями я обґрунтовувала проблеми громади та просила допомоги, на яку всі ми щиро сподівалися. Замість цього журналісти вирізали суть мого виступу, залишивши лише одні вимоги, які я як селищний голова порушила від імені мешканців Варви перед посадовцями, що приїхали, та опублікувала в листі до губернатора, Міністра охорони здоров’я та депутата Верховної Ради України. Тобто, із мого умотивованого виступу вийшла суцільна брехня. Замість допомоги мешканці Варвинської громади отримали відеофейк, і все залишилося на своїх місцях…

Крім того, журналісти поставили в докір громаді, що начебто маємо великий бюджет, а мало коштів виділили на боротьбу із коронавірусом.

Із бюджету Варвинської ОТГ – у 88 млн грн (це – субвенція із державного, обласного та районного бюджетів, яку направляємо на розвиток освіти та медицини, та власні доходи) власні надходження становлять лише 68 млн, із яких 46 млн йде на захищені статті (заробітна плата, комунальні послуги, харчування дітей).

Крім того:

-12 млн грн у нас складає реверсна дотація (держава забирає кошти у самодостатніх громад, щоб направити їх менш спроможним);

– бл. 5 млн грн – співфінансування районних установ та програм (із них 2,3 млн – на первинну та вторинну медицину);

-1,5 млн грн – на підтримання діяльності КП «Господар»;

-на діяльність громади залишається бл. 3,5 млн грн. (дороги, благоустрій, соціально-економічний розвиток, поточні видатки установ тощо).

Приймаючи бюджет, всі кошти були розподілені. Вільні залишки, які склалися на початок року, направлені на заробітну плату працівникам освіти та культури. Проте з появою КОВІД-19 на медицину додатково виділено бл. 280 тис грн плюс 200 тис складає Програма забезпечення матеріального резерву для протиепідемічних заходів і всього – бл. півмільйона.

З огляду на пандемію коронавірусу працівники селищної ради відрахували свій одноденний заробіток. Крім того, мешканці громади та всі небайдужі жителі району та України в цілому направляли кошти, щоб придбати засоби захисту для місцевих медиків і ліки хворій. Щира вдячність за це.

До речі, найбільший платник податків НГВУ «Чернігівнафтогаз» з січня 2020-го 4,2 млн грн направляє до Прилуцького міського бюджету – це кошти від підрозділів, які працюють у Варвинському районі.

І наостанок, скажу: я вже озвучувала дану пропозицію і головному лікарю Прилуцької міської лікарні, і меру Прилук, і посадовцям із Чернігова, що Варвинська селищна рада готова виділити кошти на лікування своїх людей в Прилуцькій міській лікарні. Пишіть лист, зазначайте розмір коштів і ми будемо розглядати дане питання. Ми не відмовляємося від цього. Але всі ми, варвинці, вправі розраховувати на належний рівень медичної допомоги у лікарні, визначеній державою для прийому хворих з коронавірусом, і сприяння обласних структур у цьому.

Дякую.

Валентина Саверська-Лихошва, Варвинський селищний голова