Коротко про життя з околиці Чернігівщини…

Із редакційної пошти

Брагинці. Невеличке мальовниче село на околиці Вар­винського району і Чернігівської області. Нині входить до складу Озерянської громади. За його межами вже починається Срібнянщина. Зовсім поруч Хукалівка, Горобіївка, Савинці, Лебединці. Посеред села стоїть дороговказ «Срібне 21 км». Прикро, що дороговказ є, а ні дороги, ні транспортного сполучення за стільки років (принаймі, скільки я себе пам’ятаю) так ніхто і не спромігся організувати. До Варви відстань та ж, що й до Срібного. Двічі на день, зранку і в обід, курсує маршрутка в напрямку Прилук через Варву. Що ж воно таке з нашою областю, що так різко і нікчемно ми відрізані від інших світів в самому центрі України в 21 столітті?! Чому за багато років нікому в голову не прийшла думка про будівництво доріг міжрайонного та міжобласного значення?! І що не кажіть, а брак коштів – це не виправдання! За 40 років можна було це все зробити!

По інший бік села вже межі Сумської області, Роменського району. Також ніякісінького сполучення. Натомість закрита автостанція у Варві, продане приміщення. На зло чи на сміх людям запропоновано один з найбезглуздіших, на мою думку (а як прочитати репліки в районній газеті, то не тільки на мою), варіантів для відкриття так званого залу очікування…

Але повернемося до села. На зло всім негараздам і спробам влади поставити сільське населення на коліна, Брагинці живуть! Працює початкова школа, дитячий садочок, ФАП, будинок культури. Саме про осередок культурного життя у Брагинцях хотілося б розповісти більш детальніше. Довелося мені побувати у Брагинцівському сільському БК. Того вечора місцеві аматори вітали жіноче населення свого села з днем 8 Березня. У залі не було де яблуку впасти. Я була вперше в цьому БК. Вперше бачила концерт у виконанні брагинчан, хоч до цього багато разів чула про те, як відбуваються такі заходи у цьому селі.

Сказати, що я вражена – це нічого не сказати. Я в невимовному захваті від самого приміщення будинку культури, від виступу місцевих аматорів, від згуртованих, вдячних глядачів. У клубі чистенько, тепло, по-домашньому затишно. Сцена оформлена хоч і скромненько, але зі смаком. Прекрасні ведучі, чудова концертна програма.

Того вечора дару­вали односельцям піс­ні та танці у своєму виконанні Сергій Ко­ротун, Валентина Стеценко з донечками, Яна Буланенко, Галина Момот та інші учасники художньої самодіяльності. Назвала лише тих, кого знаю, та слова подяки адресую всім учасникам чудового концерту. Того вечора глядачі не шкодували оплесків і плескали в долоні так, що відлуння аплодисментів, певно, було чути і в сусідніх селах Срібнянщини.

Окремі слова подяки хотілося б сказати Валентині Стеценко. Саме вона є берегинею культурного осередку Брагинців. Саме вона згуртовує односельців, від малого до великого, залучаючи їх до участі у концертних програмах. І це в неї досить непогано виходить. Також слова вдячності говорю Сергію Коротуну, талановитому, творчому, креативному юнакові, який зараз хоч і працює художнім керівником у Озерянському СБК, та свого рідного села не забуває і ніколи не відмовить в організації та підготовці концертних номерів.

Життя триває. Попереду життя Брагинців у складі Озерянської громади. Як воно буде – покаже час, та, гадаю, гірше, чим є зараз вже не буде точно. Люди зробили свій вибір. Вдалося відстояти ініціативу створення Озерянської громади. Попереду вибори до Озерянської ОТГ. Вже зараз варто задуматись над тим, кого б хотіли бачити кандидатами у депутати від свого села. А в Брагинцях є немало достойних кандидатур. Отож з нетерпінням чекаємо на призначення ЦВК дати виборів та старту передвиборчої кампанії.

В. Волох, депутат Озерянської сільської ради