Гарний сусід – найперша родина

Так із цілковитою впевненістю можуть говорити один про одного мешканці селищної вулиці Кошового – одного з тихих куточків садибної забудови поміж райлікарнею і першим нафтовицьким поселенням у Варві. На щастя для її пожильців, вулиця на три десятки садиб не запруджена транзитним автотранспортом, відтак зустрічає гостей умиротворюючою тишею, затишком садків і доглянутих обійсть, а віднедавна – й новеньким асфальтом дорожнього покриття.

Та найголовніший скарб вулиці – її мешканці, гарні господарі, кожен реалізувався у своїй, важливій людям професії, у родині, ростять дітей-онуків. Ось, приміром, родина Миколи й Любові Носенків – знані садівники, вирощують якісні саджанці, Василь Кисляк – висококласний водій, власним «великоваговиком» виконує перевезення вантажів, Анатолій Фесенко – будівельник, майстер на всі руки і до того ж поетична натура. Авторитетні серед кутчан подружжя пенсіонерів-заводчан Корнієнків, сім`я Шевченків – глава сімейства трудиться в УТТ, дружина – в торгівлі. Сергій Кропива, заядлий футболіст і рибалка, – із новоселів, разом з дружиною оселилися тут нещодавно. А заводчанина Сергія Воронченка з дружиною Надією шанують як майстерних кулінарів на спільні пікніки. Тримаються місцевої добросусідської громади подружжя знаних стоматологів Михайленків, хоч і мешкають неподалік на вул. Котляревського.

Схвально відгукуються кутчани й про своїх депутатів селищної ради. Аграрій Віктор Гармаш, голова бюджетної комісії селища, обраний до ради по іншому округу, але мешкає на Кошового, є знаючим фінансистом, принципово обстоює інтереси громади. Батьківщинівця Андрія Костіна обрали тут і вважають теж дієвим депутатом і просто гарною, доброзичливою людиною, готовою допомогти.

А ще мешканці вулиці – щирі і веселі, дружні, згуртовані, готові за потреби підсобити сусідові. Готові зібратися на спільну корисну справу і разом порадіти, коли є на те привід. Другий рік поспіль триває ремонт вулиці за кошти селищного бюджету, проте й мешканці не залишилися осторонь. Зібрали внески з кожного двору і заасфальтували прохід поміж дворами до районної лікарні, яким охоче користуються жителі багатьох навколишніх вулиць.

Ось він, добрий привід і потолокувати – укладали ж асфальт, ущільнювали його місцеві чоловіки самотужки – і поспілкуватися-порадіти разом опісля справи. Напередодні Яблучного Спасу мешканці вулиці зібралися за святковим столом – відзначили День вулиці, започаткований торік, і принагідно – її успішне асфальтування. Їх тепло привітали голова громади В. Саверська-Лихошва і сусід-депутат В. Гармаш.

Духмяні польова каша і шашлики з вогнища, пригощання від місцевих господинь, пісні, жарти, поезія з перчинкою від А. Фесенка, приємне сусідське спілкування, пам`ятні світлини – ось такою була одна з погожих серпневих неділь на затишній вулиці Кошового.

Євгенія Зима, фото автора.