Фінансові, організаційні, земельні рішення, подяка за поміч і нова благодійна акція, депутатська «ротація» –

такою була минула чергова сесія селищної ради, дев`ята з початку поточного скликання, котра відбулася 20 травня.

Відкриваючи засідання, голова громади Валентина Саверська-Лихошва передала подяку від варвинців-воїнів АТО/ООС депутату з фракції «Рідний дім», керівнику сільгосптовариства «Прогрес» Миколі Бойку та його колегам – за постійну дієву поміч нашим військовим.

У залі засідань було встановлено благодійну скриньку, а депутат і директор першого ліцею Тетяна Прищенко закликала колег долучитися до збору допомоги на лікування десятикласника ліцею Жені Філоненка. Активний і життєрадісний юнак та його родина мужньо долають складне і виснажливе лікування, як відгукуються медики, Женя став підтримкою для інших дітей у такій ситуації. По завершенню зібрання селищні обранці теж долучилися до збору коштів.

Пленарна частина відкривалася повідомленням голови селищної виборчої комісії Віктора Рябушкіна про «ротацію» депутатів від партії «Опозиційна платформа – За життя»: повноваження склала журавчанка Ірина Марченко, їй на зміну за списком партії прийшла Валентина Семенченко, працює у Варвинському ЦПМСД.

Про виконання бюджету громади за І квартал ц.р. інформувала начальник фінансового відділу Марина Кузьмич: бюджет виконано на 103,4 % – зібрано 36,8 млн грн, що на 1,1 млн понад очікуване; видатків здійснено на 40,6 млн (з врахуванням залишків попередніх періодів, здійснювалися додаткові виплати у зв`язку з реорганізацією органів місцевої влади). Першочергово забезпечувалися зарплата, енергоносії, харчування і медикаменти, матеріальна допомога за селищними програмами, в тому числі підтримки медицини.

3,3 млн грн Варвинська СТГ мусила передати державі за реверсною дотацією, триває робота над зменшенням таких відрахувань. Хоча з початку року ліквідовано колишні районні установи, закрилося відділення банку «Райффайзен банк Аваль», зменшилися надходження від поліції тощо, проте такі зміни при відрахуванні «реверсу» чомусь не враховуються. Протягом року віддаємо державі бл. 13 млн грн, коли бракує коштів на утримання власної інфраструктури – незабезпеченість видатків за підсумками І кварталу до кінця року складала 27 млн грн.

Проте вже у травні, за рахунок надходжень від СТОВ «Дружба-Нова», перевиконання селищного бюджету показало «плюс» 8 млн грн, тож фінансове становище потроху вирівнюється, зазначила головний фінансист громади.

Того дня було внесено необхідні зміни до бюджету СТГ на близько пів мільйона гривень: лікарні надано кошти на медикаменти, харчування, пільгові пенсії тощо, центру первинної медико-санітарної допомоги – додаткове фінансування безоплатних пільгових ліків за рецептами сімейних лікарів, а також погашено заборгованість колишньої Озерянської ОТГ за обслуговування водопостачання, надано фінансування сільським КП.

Як зазначали депутати, треба ретельніше шукати шляхи мінімізації виплат на «закривання» чужих боргів, дійсних чи надуманих, адже в громаді, і селах зокрема, не бракує поточних проблем.

У контексті фінансових проблем громади депутати порушували питання можливої оптимізації сільських закладів освіти (за дорученням фракції запитував представник «Батьківщини» Володимир Нечай та інші). Як інформував начальник відділу освіти Володимир Кутовий, нестача коштів по галузі – більше 3 млн грн, що наприкінці року суттєво позначиться на своєчасності виплати заробітної плати. Будь-які кроки оптимізації ухвалюватимуться рішенням сесії і після вивчення ситуації у навчальних закладах, пояснював він. Питання подальших перспектив малокомплектних шкіл – непросте і неоднозначне, воно має не тільки фінансову складову, де держава мала б змінити нормативи фінансування для малонаселених регіонів. Проте передовсім дітям слід забезпечити належний рівень освіти і такі умови, конкурентне середовище, як у міських закладах.

У низці організаційно-майнових рішень здійснено зміну найменування бібліотечної системи. Як інформував начальник відділу культури Роман Бузикевич, відтепер це комунальний заклад «Варвинська публічна бібліотека» у складі Варвинської публічної бібліотеки, дитячої бібліотеки, філій у Журавці, Озерянах, Гнідинцях і Світличному, бібліотечних пунктів у решті малих сіл. Подібна структура у цій галузі діятиме повсюдно в державі, зазначив доповідач, одна з найгостріших проблем, як і до реформування громад, – застарілі бібліотечні фонди.

Сесією було внесено зміни до статуту КНП «Варвинський ЦПМСД». Як повідомлялося раніше, необхідність певного оновлення документів закладу виявилася у ході процедури конкурсу на посаду керівника.

У традиційному блоці земельних питань рішення ради стосувалися приватизації присадибних ділянок, городів, наданих безкоштовно паїв – для ведення особистого селянського господарства до 2 га. Зокрема, цього разу задоволено заяви на безкоштовні наділи для близько півтори сотні громадян, відмовлено – 15 (право вже використано або претендують на зайняті ділянки тощо), відтерміновано розгляд 25 заяв на довивчення (зокрема, на значні площі журавських городів). Також надано у власність ділянки членам фермерського господарства «Брагинцівське» (5 осіб).

Ще десять ділянок (29 га) прийнято у комунальну власність громади від держави. За діючими договорами оренди під сільгоспвиробництво і городництво збільшено орендну плату – відповідно до 12 і 8 відсотків, ведеться підготовка аукціонів на оренду інвестиційно привабливих земель – заходи залучення додаткового доходу до бюджету.

На травневій сесії звучала інформація щодо перспектив проведення ремонтних робіт у медичних та освітніх закладах громади: близько 200 тис. грн виділено з місцевого бюджету на ремонт комунікацій опалення і водопостачання у інфекційному відділенні лікарні; з державного – триватиме реконструкція Журавської школи (внутрішні роботи на бл. 12 млн грн, відтак знадобиться співфінансування із селищного бюджету 10% вартості).

За зверненням місцевої релігійної громади УПЦ щодо повернення їй будівлі селищного кінотеатру – колишньої церкви, на сесії озвучено висновок робочої групи: вказана будівля не визначена як культова, безоплатна передача комунального майна можлива тільки комунальним або державним установам і закладам. Варто зазначити, що за оновленим законодавством все подібне комунальне майно має передаватися в оренду чи продаватися через аукціони.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.