До свята держави – світлини кращих

Їх імена – на районній дошці Пошани

Минув рік, і знову відбулися урочистості з приводу Дня Не­з­а­лежності України. За традицією оновлює­ться районна дошка По­шани, куди заносяться портрети працівників сільськогосподарсь­ких, промислових колективів, установ, організацій тощо, хто відзначився добросовісною працею, громадською активністю. Впер­ше занесено на дошку Пошани також портрети юних, зокрема, школярів Катерину КАРДАШ з Вар­ви та Діану ДЖІРАШ­ВІЛІ з Журавки. Це талановиті дівчатка, обнадійли­ві музиканти.

Катерина Кар­­даш активна учасниця дитя­чої студії естрадного співу КЗ «Варвинський бу­динок культури». Во­на увійшла до де­сятки найкращих учасників обласного відбіркового конкур­су фестивалю «Червона рута». Шестикласниця з фортепіано КЗ «Варвинська дитяча музична школа» Діана Джірашвілі стала переможницею обласного конкурсу виконавців на музінструментах «Первоцвіт» серед учнів мистецьких шкіл області і нагороджена «золотим» дипломом. Вона учасниця вокального ансамблю «Перлина», котрий посів ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі хорових і вокальних гуртів ім. Любомира Боднарука «Свято хору».

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Знайшли місце на дошці Пошани цьогоріч й імена переможців відкритого чемпіонату з футболу смт Варва, волейболу, фіналістів обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя», команди ліцею №2 «Фенікси-І», вихованців туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка», членів збірної області турклубу «Бригантина», ансамблю української народної пісні «Горлиця» (Брагинці).

Також народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Берегиня» (Озеряни), дитячого хореографічного колективу «Веселка» (Журавка), учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін ліцею №2, учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді «Вчимося заповідувати – ІV етап», обласного етапу Всеукраїнського конкурсу раціоналізаторських та винахідницьких проектів еколого-натуралістичного напряму і Міжнародного конкурсу «Globe» (Озеряни).

Чималу групу передовиків виробництва представили нафтовицькі та сільськогосподарські колективи, бо, зрештою, тут найбільше зайнято населення Варвинщини. Зокрема, керівництво нафтовидобувної галузі подало сім кандидатів на вміщення їх портретів на районній дошці Пошани. Чимало теплих слів мовлено в поданні на адресу оператора технологічних установок цеху підготовки і стабілізації нафти Гнідинцівського ГПЗ Ольги МАТУХНО. На підприємстві вона трудиться лишень п’ять років, проте з-поміж колег здобула повагу й незаперечний авторитет. Це кваліфікований працівник, до роботи ставиться відповідально, вчасно і якісно виконує її. У цьому році Ольга Юріївна відзначила свій 30-літній ювілей, прийняла багато теплих слів здоровлення й щирих побажань.

Як і в неї, порівняно невеликий стаж заводчанина у майстра з ремонту електрообладнання електродільниць ГПЗ Олексія Василенка. Отож він постійно вдосконалює свій професійний рівень. Ті навички, котрі йому передали свого часу досвідчені фахівці, результативно використовує в практиці як керівник середньої ланки виробництва. Олексій Григорович знаний на заводі як людина неконфліктна, толерантна, стримана, як сумлінний і старанний працівник.

Когорту ветеранів підприємства представляють слюсар з ремонту технологічних установок РМЦ Володимир КРУТЬКО та лаборант хім­аналізу хімікоаналітичної лабораторії Юлія БИЦАК. Обоє віддають багато знань і уміння підприємству, сумлінні, добросовісні й добропорядні.

У електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування ПРЦ електрообладнання та електропостачання НГВУ «Черні-гівнафтогаз» Василя ВОВЧУКА за плечима 28 років праці в колективі цеху. Тут він став хорошим спеціалістом, авторитетним працівником, технічно грамотним. Василь Володимирович досконало знає будову, електросхеми різних електромашин, пристроїв та електрообладнання, має V кваліфікаційний розряд. Цей рік для нього особливий тим, що минуло 35 років, як закінчив технікум, і стільки ж, відколи почався його трудовий стаж.

Не менш досвідчений у роботі оператор з добування нафти й газу НГВУ «Чернігівнафтогаз» Ігор ЛО­БАНОВ. За 14 років роботи в цеху (із загального 34-річного трудового стажу) він став фахівцем V розряду. Ігор Станіславович досконало освоїв технологічний регламент видобутку вуглеводної сировини, забезпечує безперебійну та безпечну роботу свердловин, ГЗУ, технологічного обладнання, закріплених за його бригадою. А колектив, де трудиться, постійно справляється із виробничими завданнями.
Десять років минуло відтоді, як поріг цеху ІВН переступив Олександр БУЛАНЕНКО і став водієм з перевезення небезпечних вантажів, а потім – мотористом цементувального агрегату. Людина він урівноважена, добропорядна, уміє логічно мислити, приймати виважені рішення. «Як працівник цеху, Олександр Михайлович сумлінно виконує усі доручення, уміє вдало сконцентрувати сили на необхідному, ніколи не підводить, уважний і акуратний у роботі», – відгукується про нього начальник цеху В. Жук. Як фахівець, О.М. Буланенко має VІ кваліфікаційний розряд. Він неодноразово заохочувався керівництвом цеху й управління за високопродуктивну працю. У ц.р. Олександр Михайлович відзначив своє 45-річчя.

Більшу частину трудового стажу Наталії ВІЛЄЄВОЇ складає робота обробницею виробів ТОВ «То­зіналі». Вона в роботі вимоглива, пра­целюбна, відповідальна. Наталія Миколаївна людина відверта, щира, чесна.

Дещо менше тут трудиться Олена БАЛАБА. Вона контролер якості. Робота відповідальна, вимагає добрих знань, навичок, а також принциповості й неупередженості. Олена Іванівна має в колективі авторитет і повагу.

Не так уже й часто портрет керівника трудового колективу потрапляє на районну дошку Пошани. А якщо він там з’являється, то це значить, що людина заслужила на таку нагороду. Сергій ДЗЮБА очолює Варвинський РЕМ. Загалом, у колективі трудиться понад 10 років. Починав електромонтером ОВБ, далі став майстром ТП і РП. Покладені на нього обов’язки виконував завжди добросовісно. Хорошим працівником проявився і на посаді головного інженера, бо залишався урівноваженим, чесним, добропорядним. Очолює колектив дещо більше року. За цей час немало зробив, аби піднести авторитет РЕМ, його енергоздатність. За добросовісну працю Сергій Миколайович нагороджений Почесною грамотою райради.

Відомо, що професія медика особлива. Адже його місія не лише фізична, а й психологічна, бо мусить він віддавати душу кожному хворому. Рішення стати медиком для Лідії НІЧИК не прийшло спонтанно. Ще в школі думала про цей фах. Отож закінчила медучилище і ось уже 34 роки на посаді акушерки поліклінічного відділення КЛПЗ «Варвинська ЦРЛ». Це високоерудований спеціаліст, добре володіє прийомами медичного мислення. Лідія Миколаївна розуміє значимість підвищення фахового рівня, тому вчиться постійно, якщо не через самоосвіту, то шляхом відвідування наукових нарад, семінарів, практичних конференцій, курсів. Вона чуйна, уважна у ставленні до пацієнтів. Має таку трудову відзнаку, як Почесну грамоту адміністрації медзакладу.

Такий же чималий стаж медика і в молодшої медсестри терапев­тичного відділення ЦРЛ Валентини ЗДОРОВЕЦЬ. Трудолюбива, об’єктивна, добросовісна, вона легко знаходить спільну мову з хворими, намагається фізично й морально підсобити їм, допомогти одужати. Валентина Іванівна уміє уникати конфліктних ситуацій, котрі, на жаль, можуть траплятися з-поміж пацієнтів. Їй дуже личить ім’я Валентина, що в перекладі з латині значить сильна й здорова. Струнка, гарна, з барвінковими очима, приємною усмішкою.

На медпрацівників у селі завжди попит. Люди йдуть і вдень, і вночі – одному треба укол зробити, іншому потрібна крапельниця, а хтось потребує першої допомоги… «Нікому не відмовить, допоможе по мірі сил, уміння, досвіду, знань і можливості», – говорить головний лікар КЗОЗ «Вар­винський ЦПМСД» Володимир Панченко про завідувачку Макіївським ФП Наталію МИХАЙЛЕНКО. Сама вона родом з Антонівки. Одначе Макіївка для Наталії Федорівни теж рідна, дорога, мила, як і земляки, з якими поряд у радості й горі ось уже два роки. Вона закінчила Чорнобильське медучилище 16 років тому за спеціальністю лікувальна справа й стала фельдшером. Про Наталію Федорівну люди відгукуються тільки добре, бо вона ввічлива, сумлінна, справедлива, розумна, чесна, відповідальна, висококваліфікований фахівець.

Як і спеціальність медика, дуже потрібна й учительська професія. Це розуміє кожен, хто прийшов працювати у сферу освіти. На освітянській ниві Ігор ДЕМИДЧЕНКО з Журавки ось уже чверть віку. Учителем трудового навчання та предмету «Захист Вітчизни» Журавської школи п’ять років. Це відповідальний працівник, уміло організовує навчально-виховний процес на своїх уроках. Практикує проведення відкритих уроків, зустрічі з учасниками АТО і ін. Вихованці Ігоря Валентиновича – постійні учасники та призери районних змагань з військово-прикладних видів спорту.

В Озерянській школі Ганна РОЙКО трудиться учителем математики й інформатики 28 років. Любов до точних наук несе через усе життя. Родом Ганна Михайлівна з Борзнянщини. У 1987 році закінчила педінститут, освоївши фах учителя математики й фізики. За роки роботи домоглася багато чого: вона перемогла у районному конкурсі «Учитель року-2016», стала лауреатом обласного «Класний керівник-2016», дипломантом теж обласного конкурсу. Вона автор методпосібників «Використання ІКТ на уроках математики», «Комп’ютерні технології, як засіб розвитку компетентності особистості».

Зробила свій вибір у житті і Валентина КОСТЕНКО з с. Гнідинці. Це її рідне село, де вона народилася, вчилася, де минули її дівочі літа Тут Валентина Михайлівна зробила і свідомій вибір майже 40 років тому, вступивши до педучилища й обравши по його закінченню спеціальність «дошкільне виховання». У характеристиці на В.М. Костенко завідувач сектору освіти РДА Володимир Кутовий пише: «27 років сумлінної праці в дошкільному закладі «Теремок» с. Гнідинці принесли Валентині Костенко великий досвід і заслужену повагу колег по роботі, педпрацівників інших дошкільних закладів, батьків, вихованців. Їй притаманна висока професійна компетентність і психологічна культура». Недарма за труд, професіоналізм, вагомий внесок у розвиток дошкільної освіти вона удостоєна почесних грамот Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, а також РДА, відділу освіти. Ознакою поваги і авторитету серед сільчан є те, що В.М. Костенко обрана членом виконкому сільради.

Талант організатора, такт педагога, постійна жадоба до знань, невдоволення досягнутим, завидне уміння вчитися у людей і вчити їх. Ось ці риси притаманні вчителю фізкультури ліцею №1 Вікторії ЧИЖ. Відгукуючись про неї, очільниця освітнього закладу Т.І. Прищенко впевнена, що це творча натура, висококваліфікований педагог, яка відмінно володіє методикою сучасного уроку фізичної культури.

Вікторія Василівна впродовж останніх 10 років підтверджує педагогічне звання «Учитель-методист». При загальному майже 30-річному стажі роботи вона у колективі варвинських педагогів 18 літ.

Вчителька української мови та літератури ліцею №2 Ірина ДАЦЕНКО впродовж майже 30 років педагогічної практики і 25 років роботи в тодішній гімназії переконалася, що виховання – процес обопільний: «Не тільки ми виховуємо дітей, а й вони нас». Постійно залучаючи підлітків до активної комунікативної взаємодії, педагог вчить культури спілкування, умінню вести діалог, брати участь у дискусіях. Ірина Данилівна багато працює з обдарованими дітьми, тож багато її вихованців – постійні переможці ІІ та дипломанти ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, дипломанти ІІІ етапу знавців рідної мови ім. П. Яцика.

Треба всім пам’ятати, що нас оточують немало таких людей, хто годує і вчителів, і лікарів, і будівельників, та нафтовиків… Це представники першоосновних професій – хлібороби, тваринники. Працює в Журавці хороший, досвідчений механізатор, хоча й молодий, Віктор ШАПОВАЛ. Він має авторитет з-поміж сільчан, бо, крім того, що грамотно організовує свою роботу як тракторист-машиніст, ще й ввічливий товариш, чуйна людина, гарний чоловік і добрий батько в сім’ї. Віктор Миколайович у господарстві більше 13 років, закінчив агротехнічний інститут. Всі знають у селі, що він найкраще виоре, і найліпше посіє, найпродуктивніше віджнивує.

На тому чи іншому полі Михайло ЗАХАРЧУК не раз стрічав сонце або покидав лан у жнивну пору з настанням сутінок. Він провідний агроном «Дружби-Нової». Отож у роботі багато днів, сповнених турбот про урожай. Михайло Михайлович здатен самостійно організовувати та забезпечувати повний плановий процес вирощування сільгоспкультур.

Уміло забезпечує роботу машинно-тракторного парку вже впродовж 17 років провідний інженер СТОВ «Дружба-Нова» Олександр ШУ­ЛЬЖЕНКО. Уміло виховує почуття відповідальності за все, що робиться в господарстві у своїх підлеглих, бо й сам так вихований у сім’ї. Олександр Миколайович закінчив агротехнічну академію. Як людина, ввічливий, порядний, як працівник – це авторитетний керівник і фахівець.

Непроста й відповідальна робота доярки. Однак Світлана ХУЛАП її любить, отож і працює дояркою в ТОВ «Гнідинці-Агро» близько двох десятиліть. Вона доглядає групу первісток. Результати роботи Світлана Михайлівна має чудові, що є наслідком її вміння ретельності, любові до тварин.

Багато хороших людей трудиться в різних сферах життя району. Начальником юридичного відділу виконавчого апарату райради ось уже два з половиною роки Леся ШВИДЮК. Має високий рівень працездатності, комунікабельна, доброзичлива. Леся Валеріївна удостоєна Почесної грамоти райради. Знають і поважають у нас художнього керівника Журавського СБК Оксану МИКИТЧЕНКО. Чотири роки обіймає цю посаду і зарекомендувалася гарним фахівцем.

З найкращого боку показав себе в роботі на державній службі з надзвичайних ситуацій пожежний-рятувальник 11 ДПРП (Варва) ЗДПРЗ УД НС України в Чернігівській області Андрій КУЗЬМЕНКО. У колективі 12 років. Десятки разів брав участь у гасінні пожеж, рятуванні людей. Андрій Миколайович служить за приклад іншим.

Вже 5 років працює інженером з охорони праці та завідувач господарством терцентру соцобслуговування (надання соцпослуг) РДА Олександр СВІТЛОВСЬКИЙ. Знають його як відповідального, добросовісного, компетентного, дисциплінованого спеціаліста. Олександр Володимирович повсякчас привітний у стосунках з літніми людьми, ввічливий.

Ветеранська організація ГПЗ рекомендувала занести на дошку По­шани портрет члена ревкомісії цього громадського гурту Наталію ПО­ГУЛЯЙ. Вона завжди активна, непо­сидюча, ініціативна. Радо ділиться новинами Наталія Антонівна з колишніми колегами по роботі на заводі, готова підтримати кожного.

Голова первинної ветеранської організації Гнідинців Любов РУБАН – людина виключно творча, талановита. Вона відмінник освіти України, ініціатор багатьох заходів у селі. Любов Іванівна разом із сільрадою проводить «Вогники» для ветеранів села в Міжнародний день людей похилого віку. Вона організувала ансамбль “Мрія”, і багато років є його старостою.

Всіх, чиї портрети занесені на дошку Пошани, щиро вітаємо зі святом – Днем Незалежності України. Здоров’я, радості, успіхів, натхнення.

О. ФІЛОНЕНКО, керуючий апаратом Варвинської РДА

Більше фото з районної дошки Пошани у газеті   №34 від 23.08.2018 року.