Наші ювіляри
Маленький острівець дитинства на карті України – це наша школа, ошатна, по-родинному затишна, яка зустрічає усіх, хто в ній навчається й навчає, для кого стежина від шкільного порога стала дорогою мрій із дитинства в життя.
У народі кажуть, що щастя людини не має виміру. Проте щасливцями долі вважають тих, хто зумів побачити й розкрити свій талант, несучи людям добро й не вимагаючи нічого натомість. Саме таким і є наш золотий ювіляр – Василь Іванович НЕБРАТ.
Народився в сім’ї нафтовиків у мальовничому селі Леляки, що розкинулось над Удаєм. Світле дитинство, крилаті мрії та перші кроки пізнання світу…
Закінчив Варвинську десятирічку. Дуже любив природничі науки, тому з фахом довго не вагався й за покликом серця вступив до Ніжинського педагогічного університету імені М. Гоголя. У 1993 році розпочав свій педагогічний шлях у школах Варвинщини: у Світличному, Остапівці, Дащенках. Працюючи в цих закладах, проявив себе талановитим учителем та директором, який володіє педагогічною майстерністю, має організаторські здібності, може вести за собою колектив, вміє у кожного учня плекати віру у власні сили. Кожен урок Василя Івановича – то спалах справжнього натхнення, приклад для наслідування.
Тож і невипадково у 2000 році йому доручили очолити творчий колектив Варвинської ЗОШ №2. Молодого керівника підтримали досвідчені педагоги, котрі стали першими порадниками й помічниками.
Василь Іванович дивовижно працьовита людина, сильна духом, міцна знаннями. Він твердо крокує по життю, не відступає від своїх цілей, тому з його легкої руки та за підтримки педагогічного колективу було й реорганізовано заклад у районну гімназію, яка завжди була серед найкращих в області.
Наш директор – творчий, постійно в пошуках нових форм та методів проведення уроків, впроваджує передові педагогічні технології. Тому й вирішив у 2013 році продовжити навчання в Університеті менеджменту освіти й отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Управління навчальним закладом».
Кожний день педагога сповнений енергії, насичений працею. Він досягає високої результативності: його учні мають високий та достатній рівень навчальних досягнень.
За час багаторічної наполегливої педагогічної діяльності підготував багато переможців і дипломантів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та конкурсу-захисту робіт МАН.
Він активний учасник конкурсів фахової майстерності, зокрема Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінаціях «Географія» та «Керівник закладу загальної середньої освіти», адже є професіоналом високого класу, який впроваджує власні педагогічні ідеї та успішно реалізовує сучасні освітні практики.
Василь Іванович постійно підвищує професійну майстерність: відвідує тренінги, семінари. Досвідом своєї роботи ділиться через показові уроки, семінари, майстер-класи, на Всеукраїнських науково-практичних конференціях: «Особливості формування соціально активної та професійно зорієнтованої особистості», 2018, м. Ніжин та «Сучасний освітньо-інформаційний простір для формування соціально активної та професійно зорієнтованої особистості: виклики, досягнення, перспективи розвитку в умовах Нової української школи», 2019, м. Ніжин; на Всеукраїнському семінарі-тренінгу “Учнівський менеджмент – ключ до майбутнього успіху, 2020, м. Ніжин”. Презентує свої творчі здобутки у фахових виданнях. Тож заслужено нагороджений Дипломом лауреата обласної Премії імені Софії Русової та має Сертифікат лауреата районного фестивалю «Гордість Варвинщини – 2017» у номінації «Відданість професії», а також численні державні відзнаки.
Крок за кроком разом зі згуртованим та дружним колективом зміцнює гарні традиції і впроваджує нововведення, аби школа, яка відома в області своїми здобутками, була центром освітнього, інтелектуального та культурного життя Варви, змістовного дозвілля й популяризації спорту.
Звичайно, окрім професійної діяльності, у Василя Івановича широкий спектр захоплень: він азартний футбольний вболівальник, дуже любить подорожувати та відкривати для себе ще не вивчену Україну, цікавиться історією. А особливу втіху знаходить у колекціонуванні ювілейних монет і значків, які почав збирати ще школярем.
Активною особистою позицією сприяє справі розбудови місцевого самоврядування. Депутатство для Василя Івановича – справа не нова, адже жителі селища довіряють своєму представнику, цінуючи його ділові та людські якості, вміння вислухати й підтримати.
Чітко усвідомлюючи, що діти – наше майбутнє, прагне привернути увагу до проблеми матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, сучасного оснащення освітнього середовища в умовах реформування змісту освіти.
Головне в житті – сім’я, переконаний ювіляр. Разом із чарівною дружиною Наталією Валеріївною виховують трьох прекрасних дітей. Старший син Андрій вирішив продовжити батьківську справу: став студентом Ніжинського університету, а менший Іван, маючи високі результати у спорті, навчається у столичному виші. Найбільшою радістю і втіхою для батька є донечка Софійка. Родина – це джерело натхнення, рушійна сила, поле для самореалізації. Вона завжди зрозуміє і прийме, вислухає та допоможе, щиро порадіє і заспокоїть у хвилини смутку.
Щастя для ювіляра – це можливість зустрічатися з близькими і спілкуватися з друзями, яких у нього багато, та знаходити радість у повсякденних речах, навіть у звичайних дрібницях, із посмішкою зустрічати і проводжати кожний день.
Шановний ВАСИЛЮ ІВАНОВИЧУ!!!
Вітаємо Вас з ювілеєм!
Здоров’я Вам міцного на многії літа, родинного тепла і затишку! Бажаємо зберігати творчий ритм, отримувати задоволення від життя. Хай доля й надалі буде щедрою й прихильною до Вас, шановний ювіляре!
Нехай оберігає Вас Всевишній від усяких негараздів і тривог, а наступні роки повняться радістю, бажанням і надалі засівати освітянську ниву добірним зерном розумного слова, непересічної думки, результативних звершень.
Ваш найкращий педагогічний колектив