ОДВІЧНІ КАМЕНЮКИ СПОТИКАННЯ – ЗЕМЛЯ, ПОСАДИ…

Із засідання виконкому

Серед низки робочих питань квітневого виконкому селищної ради (22.04, засідання відбулося у будинку культури) були й такі, що вирізнялися резонансністю. Зокрема, по безкоштовну землю – двогектарні паї, вже рушили й неповнолітні мешканці громади, вірніше, їх батьки – за відповідними дозволами від органу опіки і піклування. Всього ж порядок денний містив більше десятка питань, у їх обговоренні активну участь брали члени виконкому – сільські старости В. Неліпа, О. Ситник, керівники громадівських служб В. Кутовий, Т. Козлова та інші.

Рішеннями зібрання було взято на квартирний облік на пільгових умовах (позачергово) дитину, позбавлену батьківського піклування (мешканка громади 2005 року народження); змінено/присвоєно поштові адреси для приватних будівель, що перебувають у власності жителів Варви і сіл СТГ; надано низку дозволів на спилювання аварійних і вражених омелою дерев – як фізичним особам, так і загону благоустрою, старостатам (Брагинці, Богдани, Озеряни). Схвалено надання матеріальних допомог на 135 тис. грн: 16 ювілярам громади, які досягли поважного віку; з нагоди Дня Перемоги – двом мешканцям громади (учаснику бойових дій М.П. Юрченку і малолітньому в`язню концтаборів Г.П. Плавшуді); на ліку­­вання (онкологія, серцево-судин­ні хвороби, ускладнення після коронавірусу, на операції тощо) – 25 осіб; 4-ом сім`ям у складних життєвих обставинах; на новонароджених – для 12-и сімей; погорільцям – родини з Гнідинців і Макушихи; ліквідаторам-чорнобильцям і вдовам – 187 осіб.

Виконкомом внесено необхідні зміни до попередніх рішень цього органу, зокрема оновлено склад комісії щодо визначення права громадян на одержання приватизаційних документів, а також – адміністративної, куди додано юристів ради.

У зв`язку зі стартом розрахунку комунальних тарифів для сільських КП, зокрема на водопостачання у Журавці, виконкомом затверджено форми відповідної документації, схвалено програму пожежної безпеки на 2021-2027. Останньою передбачається низка профілактичних заходів, особливо на комунальних об`єктах з масовим перебуванням людей. Як звучало у ході обговорення, дія програми, на жаль, не поширюється на багатоквартирне житло, як і на іншу приватну власність громадян. Дбати про ремонт, технічний і протипожежний стан житла мають його власники.

Непростими в обговоренні були питання надання дозволів на вчинення правочину та згоди на пси­хоневрологічне обстеження малолітніх дітей, що на думку фа­­хівців ІРЦ мають таку потребу. Так, перше й стосувалося подальшого отримання безкоштовних земельних наділів на неповнолітніх дітей (12 заяв, ділянки у Кухарці, Богданах, Дащенках, Гнідинцях). Як звучало в обговоренні, право таке вони, як і всі українці, мають, проте до ради вишикувалася черга дорослих мешканців громади, які теж ще не реалізували свого права на землю. Натомість «дитячі» документи із зазначенням кадастрових номерів ділянок і подаються тими батьками, хто на себе землю вже отримав. Тож наразі проект рішення за ініціативи голови громади В.Саверської-Лихошви було відправлено на довивчення.

Певна дискусія розгорнулася і щодо необхідності лікарського обстеження дітей з особливими освітніми потребами – на користь це для них чи ні, тож було вирішено подібні питання в подальшому додатково обговорювати на профільній комісії у вузькому колі спеціалістів і зацікавлених осіб.

Насамкінець засідання було озвучено ситуацію щодо проведення конкурсу на керівника місцевого закладу первинної медико-санітарної допомоги. Як відомо, за попереднім конкурсом, що проводився у 2019 році РДА, директором став лікар закладу Роман Колодежний, проте конкурс було оскаржено в судовому порядку. Нову процедуру почала вже Варвинська СТГ, яка стала засновником закладу. Рішенням виконкому було затверджено склад конкурсної комісії із представників ради, колективу центру і профспілки, розміщено оголошення про конкурс. Проте за скаргою депутата Л. Долі нині цю роботу призупинено, аби внести зміни до установчих та інших документів ЦПМСД (необхідність виникла у зв`язку з дооб`єднанням громади і зміною підпорядкування).

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.