Архіви категорій: Увага! Інформування населення громади

Голосували наздогін. І знову – передбачувано…

Із сесії селищної ради

Позачергова, 45-та, сесія 28 вересня, як відомо, збиралася для того, аби підтягнути “хвости” попередньої, чергової, коли забракло голосів для ухвалення низки фінансових та організаційних рішень.

Отож, і розпочинали її із завжди дискусійного комунального блоку. Цього разу, за дещо кращого кворуму – 17 депутатів плюс голова (14 – така кількість голосів “за” має бути, аби рішення було ухваленим), вдалося внести необхідні зміни до бюджету і програм благоустрою, відшкодування різниці тарифів КП “Господар” та ін.

Читати далі

Рішення не прийнято, загін благоустрою – на власний рахунок…

Із сесії селищної ради

Минулого четверга, 21 вересня, відбулася чергова сесія селищної ради. Ще на її старті можна було прогнозувати: ухвалення рішень годі й очікувати, адже кворум був ризиковий – 16 обранців із 26, тоді як для прийняття рішення треба 14 голосів “за”. Варто було 2-3 депутатам стати в “принципову” позицію – “проти, утримався, не голосую, заходжу-виходжу із зали…”, як в більшості випадків практикує зазвичай місцева і не тільки опозиція, і результат буде передбачуваний. Вірніше, його не буде.

Відтак не набрали потрібних голосів зміни до програми благоустрою, за якими планували профінансувати прибирання вулиць на бл. 700 тис. грн до кінця року (нині загін благоустрою працює у складі КП, тому зросло податкове навантаження), більше 300 – на транспорті послуги тощо. Ні детальний звіт по договорах благоустрою за попередні 8 місяців, наданий депутатам до сесії, ні аргументи начальника віддлу ЖКГ О. Гмирі на засіданні комісії, нічим не зарадили. Того дня банкувала опозиція – і хисткі “хатки” рішень поваляли, і навиступалися.

Читати далі

Нарешті за паспортом не доведеться їздити в Прилуки!

Добра новина

Першовересневого дня знакову подію вписав у свій історичний літопис колектив Варвинського центру надання адміністративних послуг.

На урочисте відкриття нової, такої необхідної для населення нашого регіону «паспортної послуги» завітали селищний голова Валентина Саверська-Лихошва, її заступники Олександр Філоненко, Віктор Гармаш, Андрій Галушка, представники фінансового відділу селищної ради, депутатського корпусу. Адже саме із місцевого бюджету було профінансовано облаштування робочої станції для надання таких послуг.

Зустрівши гостей, очільниця ЦНАПу Наталія Бабенко, привітавшись, промовила:

– А тепер, прошу, ідіть за мною і скоро ви побачите наш паспортний стіл. Він засвідчить – тепер не треба буде за основним документом, що посвідчує особу, варвинчанам їздити в Прилуки.

Читати далі

Ростити ліс і молодь – місія здійсненна!

 Цьогорічного спекотного серпня газета вже тра­диційно на репортажі у “Прогресі” – гнідинцівському агропідприємстві, що знане не тільки вмілим, міцним господарюванням під керівництвом Миколи Бойка, а й постійним меценатством. Але цього разу ми не “жнивували” разом із господарями – там і без нас все вчасно і на належному рівні, а відшукали іншу місцеву дивину. Виявляється, тут, незважаючи на скруту воєнного часу, ведуть два важливі, і варто зауважити, цілком соціальні проєкти – вирощують молодий липовий лісок і …працьовиту молодь! Це добре діло навіть можна поєднувати.

Вже з десяток років, особливо у канікулярне літо, у господарстві на різних посильних роботах трудиться така собі “студентська бригада”. Цьогоріч молоді за сезон, кажуть у “Прогресі”, провернулося навіть більше, аніж зазвичай, – до тридцяти юнаків – студентів і школярів. Чистили і фарбували металоконструкції, паркани, будівлі на тракторному стані, обкошували виробничі території, брали участь у заготівлі кормів та переробці збіжжя тощо.

Читати далі

Підтримка закладів охорони здоров’я з місцевого бюджету. Була, є і буде!

Мовою цифр

На просторах соціальних мереж часто зустрі­ча­ється: «Мало коштів виділяється на лікарню… Лікарню не підтримує керівництво громади…». Не­одноразово надавалися роз’яснення стосовно діяльності закладів охорони здоров’я та зобо­в’язань органів місцевого самоврядування, як їх власників. Але нагадаю ще раз.

З моменту реорганізації закладів охорони здо­ров’я – з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, вони отримали статус повноцінних суб’єктів господарювання, укладають договір із Національною службою здоров’я України, отримують фінансування із державного бюджету на підставі фактично наданих медичних послуг пацієнтам, тобто заробляють кошти.

Повноваження органів місцевого само­вря­­дування стосовно закладів охорони здо­ров’я визначені законодавчо і передбачають фінансування вартості комунальних послуг та енергоносіїв, місцеві програми розвитку і підтримки закладів (придбання медичного обладнання, проведення ремонтів, підвіз хворих на гемодіаліз, забезпечення інвалідів технічними засобами та ін.). Читати далі

Липнева сесія: співпраця з військовою частиною, видатки на зарплату і соціальні програми, підготовку укриттів

Із сесії селищної ради

На минулій сесії Варвинської селищної ради, 20 липня, місцевими обранцями ухвалено низку поточних організаційних, майнових, земельних питань. Завжди важливий блок – фінансовий. Цього разу була можливість профінансувати додаткові видатки із суми перевиконання селищного бюджету за півріччя. У пріоритеті стабільне функціонування бюджетних закладів, їх підготовка до роботи у осінньо-зимовий період, особливо – укриттів для закладів освіти, а також допомога військовим, забезпечення видатків, пов’язаних з оборонними питаннями і життям у воєнний період.

Так, на підтримку військової частини щомісяця громада передаватиме субвенцію 400 тис. грн. У свою чергу військові підтримають співпрацю з громадою сплатою ПДФО до місцевого бюджету. Ще 600 тис. передбачено на допомогу військовим підрозділам у разі звернення. Депутати підтримали такі рішення, проте ініціюють виділення коштів на конкретні військові придбання – зброю, техніку, дрони. Такі видатки планують з перевиконання за 9 місяців.

Читати далі

З моменту повномасштабного вторгнення російського агресора Варвинська СТГ виділила 9,4 млн з місцевого бюджету для забезпечення оборонних заходів

Мовою цифр

Кошти спрямували на допомогу Збройним Силам України, діяльність добровольчого формування громади, мобілізаційні заходи місцевого значення, підтримка військових частин, облаштування укриттів для захисту населення, надання матеріальної допомоги військовослужбовцям та їх родинам.

З початку повномасштабного вторгнення для проведення заходів підготовки та ведення спротиву виділили 945 тис. грн. Придбали кевларові шоломи на 553 тис. грн, бронежилети – 221 тис. грн, медикаменти – 33 тис. грн, 165 тис. грн пішло на облаштування блокпостів та перевезення вантажів.

Для проведення медоглядів, перевезення громадян на медичні комісії та до місць, пов’язаних із виконанням військового обов’язку та на мобілізаційні заходи місцевого значення з бюджету виділили 613 тис. грн. 711 тис. грн використали на забезпечення функціонування добровольчого формування громади.

Читати далі

У свіжому номері газети

У  номері нашої  газети  за цей тиждень – нова корисна адреса на бізнесовій карті громади. У колишній будівлі телекому нині діє студія пошиву одягу. Відкрити такий заклад ризикнув журавчанин Роман Потапов, досі власник успішного агробізнесу, а очолила колектив швачок 21-річна варвинчанка Дарина Циб. Про їх амбітні задумки і вже поточну діяльність – читайте зі стрінки газети.

Також,  як завжди, у номері друкованого “Слова” про перебіг війни в країні, життя в громаді. Публікуємо дописи  про талановитих земляків,  подаємо корисні консультації і приватні оголошення.

Найближчу місцеву друковану  газету – варвинську, передплатити  можна з кожного наступного місяця, звернувшись до працівників стаціонарних і пересувних відділень “Укр­­­­пошти”, на сайті “Укрпошти”

Читати далі