Агов, рудяни! А тепер ЗВАЛИЩЕ ЙДЕ ДО НАС

Пов’язане зображенняЦе повідомлення зацікавить жителів «Руди», «Царського села», «Аеродромного», центральної «скляної» садиби «Дружби-Нової»  у Варві і села Гнідинці. Сьогодні, 23 березня, на невдалій спробі спільного засідання депутатських комісій селищної ради обговорювалося питання стану діючого сміттєзвалища на Холодниці і необхідності відкривати нове. Останнім часом, через відсутність бульдозера на холодницькому звалищі, тут  розрослися  місцеві  «грибовичі».  Воно не впорядковується, сміття розповзається на городи, ще більше наближаючись до людських осель. Тому підгоряни, і на згаданому засіданні зокрема,  активно вимагають відкриття нового.

Свого часу без жодного вивчення думки варвинців селищна рада  визначила місце під звалище у глиняному кар`єрі урочища «Мостище» і оформила землю. Під тиском обурення жителів гнідинцівської околиці на сході Варви у лютому 2016 року голова селища оголосила мораторій на рік на відкриття нового звалища – для пошуку кращої ділянки, віддаленої від усіх кутків селища. Шукали чи ні, а наразі визначене місце залишається єдиним – «МОСТИЩЕ». Щоб почати звозити туди сміття, треба небагато – знехтувати думкою рудян. Схоже, через відсутність бульдозера це станеться досить швидко.

На засіданні комісій вкотре звучало: місце найкраще (з позицій зручності для ради і комунальників – заглиблення вже є, глиняна подушка є, до знака «Варва» – 1400 метрів, коли за санітарнами нормами треба не менше 500, їхати сміттєвозу по бетонці зручно і близько), тож закінчуймо з популізмом і відкриваймо вже. Перший заступник голови О.Кальний запропонував механізм вивчення думки людей, а схоже, більше  механізм подолання такої перепони: пробігтися депутатам своїми округами і зібрати з виборців «за» чи «проти» відкриття звалища.  Депутатів пропозиція пробігтися не надихнула – кажуть, збирайте громадське обговорення. В обох випадках результат передбачуваний. Одне з подібних громадських обговорень за участю, здається, аж 19 осіб свого часу дало старт ОТГ.

…Дивлюся я на нашу раду, та й інші місцеві органи.  Громадську думку вони чують хіба тоді, коли строчиш кляузи більшим чинам, тичеш межи очі об`єктив камери,  кричиш криком у сесійній залі або на сході,  матюкаєшся на базарі.

Якщо зараз згадані кутки Варви, небожителі офісу «Дружби-Нової» і сільчани Гнідинців змовчать, холодницькі «грибовичі» приїдуть сюди на довгі роки і десятиліття смороду та сміттєвих барханів. ТРЕБА ЗМУСИТИ МІСЦЕВУ ВЛАДУ ШУКАТИ МІСЦЕ, ВІДДАЛЕНЕ ВІД НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ. Бо ця халепа – на віки, почнуть завозити – назад ходу не буде.

Агов, рудяни…

Є. Зима