Звернення до “Укрнафти” щодо перспективи Гнідинцівського ГПЗ

Днями відбулося засідання цен­тра­льної ради Професійної спілки працівників нафтової і газо­вої промисловості України, у якій взяли участь представники Гнідинцівського ГПЗ. Відчайдушний виступ голови заводського профкому Тетяни Левченко спонукав Укрнафтогазпрофспілку звер­нутися до керівництва «Укр­нафти» з вимогою відновити норма­льну роботу підприємства.

ЗВЕРНЕННЯ Укрнафтогазпрофспілки

Про забезпечення роботи
Гнідинцівського ГПЗ

Наглядова рада ПАТ «Укрнафта» Коболєву А.В.
Правління ПАТ «Укрнафта» М. Роллінсу

Шановний Андрію Володимировичу!
Шановний пане М. Роллінс!

Центральна рада Укрнафтогаз­проф­спілки під час засідання 22 березня ц.р. з глибокою стурбованістю сприйняла повідомлення первинної профспілкової організації Гнідин­цівського ГПЗ про плани зупинити завод через відсутність сировини і поширення чуток про невизначеність перспектив та наступне його закриття.

Колектив працівників відмовляється розуміти, чому в умовах практично необмеженого платоспроможного попиту вітчизняної економіки на продукцію заводу допущено таке свавілля. Тим більше, що нещодавно керівництвом товариства було публічно оголошено про п’ятикратне збільшення у 2018 році інвестицій у власний розвиток та нарощування видобутку вуглеводнів.

Уже звільнено з роботи близько 500 кваліфікованих працівників. Ще понад 750 можуть залишитися без роботи, а їхні сім’ї – без заробітку, над ними нависла реальна загроза скорочення і безробіття.

Доведення до такого стану успішного підприємства, з реальними перспективами розвитку не має під собою ні організаційних, ні економічних підстав і викликає обурення членів Центральної ради так само як і всіх членів профспілки.

Наводяться пояснення, що причиною зупинки стали суперечності між Держгеонадра та ПАТ «Укрнафта», перепони з боку цього органу виконавчої влади у продовженні дії спецдозволів ПАТ «Укрнафта» на видобування вуглеводнів, що викликало зменшення обсягів видобування.

Схоже, що доля сотень сімей кваліфікованих робітників і фахівців заводу та, що найголовніше, енергетична незалежність і безпека України легко приносяться в жертву нічим не виправданому бюрократичному конфлікту між органом державної влади і підконтрольною державі компанією, який легко врегулювати на державному рівні. Дії, що шкодять інтересам держави та правам її громадян, мають отримати принципову оцінку з боку головного акціонера – HAK «Нафтогаз України».

Центральна рада Укрнафтогаз­проф­спілки вимагає від Наглядової ради, Правління ПАТ «Укрнафта» невідкладно прийняти необхідні рішення, щоб забезпечити сировиною підприємство і роботою – трудовий колектив Гнідинцівського ГПЗ.

Про прийняті рішення просимо повідомити Центральну раду профспілки.

З повагою голова Укрнафтогазпрофспілки
В. Дмитришин