Звернення зі скаргою

Голові Чернігівської державної
обласної адміністрації
Миснику Олександру Петровичу,
м. Чернігів, вул. Шевченка, 5

Вельмишановний Олександре Петровичу!

Звертається до Вас зі скаргою Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва. Мені дуже прикро й ніяково, адже нещодавно я мала честь познайомитись із Вами. Від спілкування і в Києві, на форумі Чернігівського земляцтва, і на засіданні комісії із затвердження результатів відбору проектів для ДФРР у мене склалося найпрекрасніше враження і мені нині соромно звертатися до Вас, проте я змушена це робити. Пробачте, будь ласка.

Вельмишановний Олександре Петровичу!

Прикро, проте Вам, напевне, відомо, що між новоствореними ОТГ та РДА майже по всій Україні існує напруженість, особливо в тих місцевостях, де в ході виборів до ОТГ у двобої зіткнулися очільники місцевого самоврядування та РДА, що й відбулося у Варві в грудні 2017-го.

Тож, зараз кожен на своєму місці продовжує роботу, проте ситуація загострюється і нині дійшла до вибуху…

Проблем багато, проте найбільша з них – виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ Варвинського району. 2018-го ОТГ надала допомогу РДА в частині співфінансування на виплату заробітної плати працівникам районних установ у розмірі 7,1 млн грн (центральна районна лікарня, радіо­мовлення, територіальний центр, ЦСССДМ та інші районні установи).

Вельмишановний Олександре Петровичу!

Я не шкодую за тим, що 2018-го ми надали значну допомогу району у вирішенні їх проблем, адже у Варві живуть і працюють наші люди, мій електорат. Проте нині, 2019-го, ми цього зробити не можемо, адже ОТГ має здійснювати соціально-економічний розвиток: будувати дороги, водопроводи, здійснювати реконструкцію очисних споруд, які перебувають на межі екологічної катастрофи, здійснювати реконструкцію даху ліцею №2, який дуже протікає, а стіни вкриті грибком, та виконувати багато-багато інших справ.
Цьогоріч селищна рада спільно з депутатами вирішили надати допомогу установам району в сумі 1,4 млн грн. Про це рішення я особисто повідомила голову РДА при зустрічі та письмово сповістила в кінці 2018-го року перед формуванням обох бюджетів (№02-18/3643 від 17.12.2018).

Крім вище зазначених коштів, ми маємо намір придбати одну квартиру для лікаря районної лікарні вартістю бл. 400 тис грн., 100 тис грн направити на добудову пожежного ангару для ДСНС, 300 тис грн – районній лікарні для придбання апарату УЗД, а також уже направлені кошти до районного бюджету на придбання ліків за рецептами та забезпечення інвалідів технічними засобами в сумі 33 140 грн. До обласного бюджету направлено кошти в сумі 234 930 грн на придбання ліків для інсулінозалежних хворих.
У січні 2019-го перераховано – 413 860 грн, у лютому – 430 160 грн, у березні плануємо – 413 010 грн.

Вельмишановний Олександре Петровичу!

Перед Варвинською ОТГ стоїть ряд завдань, які ми маємо вирішити:
-здійснити реконструкції очисних споруд (9,5 млн грн);
-заміна системи опалення в ЗДО «Казка» та ЗДО «Джерельце» (3 млн грн);
-реконструкція даху ліцею №2 – 8,1 млн грн;
-ремонт доріг в смт Варва – 4 млн грн;
-встановлення GPS в освітніх закладах та в сфері культури з метою підключення до газового опалення;
-відкриття табору відпочинку «Сонечко» для дітей із багатодітних та знедолених родин – бл.480 тис грн тощо.
Це – далеко неповний перелік усього, що потрібно зробити.

Зрозуміло, що і в ОТГ, і в РДА є свої витрати. Проте для того й існує керівництво, щоб керувати ввіреними йому установами та їх чисельністю…

Пригадую настанову начальника Департаменту фінансів В.В.Дудка в кінці 2018-го перед формуванням бюджету на 2019-й: «Перш за все, в повному обсязі направляйте кошти на заробітну плату, а потім на інші потреби… Якщо не буде вистачати, звертайтесь до нас, проте ми обов’язково перевіримо, куди пішли кошти, а потім будемо діяти…»

Тож, само собою напрошується риторичне питання, куди ідуть кошти, що із лютого поточного року їх уже не вистачає на заробітну плату?..

Якщо така критична ситуація, то пропонуємо приєднуватися до громади, адже Варвинська ОТГ – найменша в Чернігівській області, налічує (сором сказати) три населені пункти.

Тож, нині конфлікт між ОТГ та РДА набрав неймовірних масштабів і я змушена звертатися до Вас. Мені це робити неприємно та прикро … Проте ще неприємніше, коли вчора, 18 лютого, 10 місцевих інвалідів телефоном просили мене направити кошти на зарплату соціальним працівникам, бо останні вже попереджені про скорочення, так як Саверська не виділила кошти на їх утримання. Ці неодноразові та брехливі факти сіють паніку й ворожнечу серед мешканців селища та не сприяють успішному розвитку ОТГ.

До речі, у бюджеті ОТГ заробітна плата працівникам освіти та культури закладена лише на 9-ть місяців. Вільних залишків станом на 1.01.2019 було 7,1 млн грн, на 19.02.2019 їх є 6,6 млн грн, із яких – 4 млн грн направляємо на заробітну плату працівникам установ освіти та культури. Тож залишок складатиме 1,5 млн грн (із яких 500 тис грн – оборотні касові кошти). 12 млн грн складає реверсна дотація.

Тож, дуже прошу Вас, вельмишановний Олек­сан­дре Петровичу, втрутитися, адже мені особисто нічого втрачати: я маю поважний вік, мене люди втретє вибрали селищним головою, я хочу виправдати їх довіру і з гідністю пройти цей відрізок до кінця.

Я дуже прошу, будь ласка, зреагуйте. Щиро дякую. З повагою та найщирішими побажаннями добра та здоров’я

Варвинський селищний голова В.В.Саверська-Лихошва