Звернень чимало. Значить, люди розраховують на допомогу

Із засідання виконкому селищної ради

За головування секретаря ради Любові Лущик відбулося минуле засідання виконкому (16.01) і майже цілковито було присвячене аналізу роботи зі зверненнями громадян та виконавської дисципліни в управлінських органах громади за минулий, 2019-ий, рік. Інформували виконком керівники відділів С. Полянна – загального, та В. Кудрявцева –організаційно-кадрової і юридичної роботи.

Як зазначала Світлана Полянна, щороку зростає потік документів до селищної ради – торік надійшло більше 3 тис., з яких майже половина – контрольних, вихідних підготовлено більше 4,3 тис. Селищним головою прийнято більше 200 розпоряджень, на особистому прийомі у неї побували більше 900 осіб.

До ради надійшло 150 інформаційних запитів, «рекордсмени» за такими гр. Павленко – 59, та Остапець – 34.

Виконавська дисципліна у роботі з документацією контролюється загальним відділом ради, щомісяця оновлюються переліки контрольних документів і передаються виконавцям. Запитувана інформація, як зазначила доповідачка, надається у строки, визначені законодавством, хоча й бувають випадки – у останній день розгляду.

Тематику звернень громадян аналізувала Валентина Кудрявцева: радою здійснюється забезпечення такого права громадян та оперативне вирішення порушених питань і обгрунтованих скарг; протягом року надійшло більше 1300 звернень (на дві сотні більше, аніж попереднього року), переважна більшість з яких прийнята на особистому прийомі; вдвічі поменшало депутатських звернень – 19 за рік; 30 звернень були колективними, які підтримали близько 700 громадян; два звернення прийнято із сайту у електронній формі; більше тисячі звернень вирішено позитивно, на 170 – надано роз`яснення, близько 70 – перебували на розгляді станом на 1.01.2020 р, 14 – переадресовано за належністю, 32 – відмовлено у задоволенні відповідно до законодавства.

Теми звернень – соціальний захист населення і надання матеріальної допомоги (більше 450 тис. грн спрямовано торік із селищного бюджету), земельні питання, екологія, робота ОМС і ЖКГ.

Відповідно до графіка здійснювався особистий прийом громадян керівництвом селищної ради. Таке спілкування, зазначила доповідачка, дає повнішу картину проблем громади. Інформування населення про діяльність ради і її підрозділів здійснюється через сайт ради, місцеву газету та під час особистого спілкування із мешканцями громади.

Послухавши інформації, завсідник селищних зібрань В. Остапець висловив низку нарікань на якість розгляду його звернень до ради, виконкому, голови.

Також того дня начальник відділу земельних відносин Є.Ігнатенко представив на затвердження виконкому акти комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Зокрема, мова про несплату двох підприємців за орендовану у селищної ради землю – у одному випадку це тисячі гривень, а в іншому – вже два десятки тис., які доведеться стягувати у встановленому законом порядку, в т. ч. й через суд. Таких повноважень мерія набула від РДА торік і муситиме їх застосовувати до боржників.

Євгенія Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.