Зміни у порядку електропостачання

Варто знати

Шановні споживачі електроенергії Варвин­сь­кого району!

2019 рік стане роком серйозних змін у роботі електроенергетичних підприємств нашої держави.Так, в рамках закону «Про ринок електричної енергії» всі обленерго зобов’язані розділитися на дві компанії: оператора системи розподілу та постачальника електроенергії. Вже з 1 січня ПАТ «Чернігівобленерго» припиняє постачання електричної енергії споживачам, а займатиметься тільки її розподілом відповідно до отриманої ліцензії. В кожному регіоні України створюються компанії, які постачатимуть електроенергію споживачам. На Чернігівщині та в м. Славутич Київської області – це товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ”, яке отримало ліцензію НКРЕКП на постачання електричної енергії споживачам на території України і вже розпочало свою діяльність. Товариство виконуватиме функції постачальника електричної енергії за вільними цінами та постачальника універсальної послуги.

Договір про надання універсальної послуги є публічним. Фактом приєднання до умов договору є здійснення споживачем будь-яких дій, які засвідчать бажання його укласти. Це може бути надання підписаної заяви-приєднання, оплата рахунку або ж сам факт споживання електроенергії. Заяви-приєднання до розподілу та постачання всі побутові та малі непобутові отримають у грудні поточного року разом з рахунками за спожиту електроенергію.

Варто зазначити, що коло споживачів, які можуть скористатися послугою постачання електроенергії на умовах універсальної послуги, розширено. Тимчасово, на період з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, надаватимуться постачальником таких послуг ще й бюджетним установам та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на них поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальної послуги, передбачених статтею 63 цього Закону.

Крім того, з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2020 року функції постачальника «останньої надії» покладатимуться на електропостачальника державної форми власності, якого визначатиме Кабінет Міністрів України без проведення конкурсу, одночасно визначивши територію здійснення діяльності такого електропостачальника.

Доводимо до вашого відома, що представники новоствореної постачальної компанії будуть знаходитися в кожному районному центрі Чернігівської області та в м. Славутич у приміщенні РЕМ. Спеціалісти ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» мають багаторічний досвід роботи на ринку і зроблять все для того, щоб реформа роздрібного ринку електричної енергії здійснювалася у максимально комфортний і непомітний для споживачів спосіб. Всі сервіси, які на сьогодні існують в ПАТ «Чернігівобленерго» для передачі показів лічильників, і надалі продовжуватимуть функціонувати в цій розподільчій компанії.

С. Дзюба,  директор Варвинського РЕМ