ЗБЕРЕГТИ МІСЦЕВУ ЛІКАРНЮ У МАКСИМАЛЬНО МОЖЛИВІЙ СТРУКТУРІ

Зустріч з медиками

Минулого вівторка, 13 липня, зустріч із працівниками КНП “Варвинська лікарня” провели селищний голова В. Саверська-Лихошва, заступник голови О. Філоненко і директор лікарні Ю. Полонець. За умов недостатнього фінансування за пакетами медичних гарантій, котрі оплачує Національна служба здоров’я України,   зберегти заклад у максимально можливій структурі – таке завдання найближчої перспективи для його адміністрації та місцевої громади.

Приводом до чергового важкого та емоційного діалогу стало оприлюднення проекту майбутнього штатного розпису лікарні, який розроблено виходячи із отриманих пакетів послуг. За ним на підприємстві, а саме такий статус у ході численних реформувань нині набула лікарня, може залишитися близько сотні працівників, тоді як нині їх більше 160.

Відкриваючи діалог, Юрій Полонець зазначив, що резонансний проект штатного розпису не остаточний, він вивчається і може зазнати  змін. Зокрема, днями відбулося зібрання депутатської коаліції у селищній раді, котра наголошує на важливості зберегти інфекційне  і дитяче відділення та інших підрозділів, котрі у період пандемії коронавірусу несуть найбільше навантаження у обслуговуванні пацієнтів. 

Фінансова картина  неоптимістична: на потреби лікарні в існуючій структурі знадобиться близько  27 млн грн, тільки половину з них покривають державні кошти. До пакетів послуг, як от до хірургічного, висуваються нові вимоги, за якими нівелюється можливість його отримання. Як відомо, увага держави акцентується на опорних лікарнях у містах та укрупнених районах.

Свою допомогу місцевій лікарні надає селищна громада, проте за півріччя ц.р. вже  надано таку суму, котра відповідає річному співфінансуванню у 2020-ому році. Дефіцит коштів зростає в усіх бюджетних галузях, натомість надходжень від платників податків очікується менше, тож непопулярні і болісні заходи оптимізації чекають всю бюджетну сферу громади. Зокрема, попри поширювану між людьми інформацію, управлінці громади не  отримують преміювання, зарплата і директора лікарні, і заступника голови з гуманітарної сфери становить бл. 16 тис. грн – менше рівня оплати праці окремих лікарів. Так характеризували ситуацію представники місцевої влади.

На зустрічі члени колективу висловили низку вимог: якщо ситуація критична, скорочення видатків мають торкнутися всіх сфер, в тому числі й органів управління лікарнею, громадою; треба зберегти принаймні невідкладну допомогу на місці, адже бувають випадки, коли пацієнт просто не доїде до опорної лікарні за станом здоров`я чи від безгрошів`я; нарешті запровадити платні послуги (нині тарифи розробляються), щоб ті відділення, які не утримуються НСЗУ, спробували заробляти на себе самі; громаді активніше залучати до визначеного законодавством оподаткування підприємців, котрі навчилися його оминати, і порушувати перед державою питання про несправедливий принцип розподілу податків між бюджетами.

Зокрема, щорічно “реверсом” вилучаються до держбюджету близько 13 млн грн як надлишкові, тоді як на утримання власної медицини бракує саме такої суми.

Є. Зима, фото автора 

This slideshow requires JavaScript.