ЗАПАХ ВОДИ

Сірководень у варвинській воді – не таке вже безневинне явище, зазначає у дописі до газети О. Біланенко, фельдшер-лаборант Варвинського районного лабораторного відділення Прилуцького МРВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України». Від нього водогін зазнає корозії, а у великій кількості цей газ токсичний. Отож фахівець інформує:

У очищеної води ніяких присмаків і запахів немає. Але в природному середовищі вона не зустрічається. Зазвичай в складі води завжди є певні речовини. І в залежності від їх концентрації, вона набуває якийсь присмак або запах.

Існують певні причини неприєм­ного запаху водопровідної води. Сірко­водень у воді зі свердловини або з-під крану легко розпізнати за характерним і дуже неприємним запахом тухлих яєць. Він – результат розкладання органічних речовин. Це токсичний газ, який у великій кількості здатний нашкодити здоров’ю людини.

Часто сірководень у воді виявляється в глибоких свердловинах, оскільки там мінімальний доступ кисню.

Вода з підвищеним вмістом сірководню здатна привести в непридатність систему водопостачання, так як сірководень викликає корозію металів. У поєднанні з залізом він утворює осад сірчистого заліза, в наслідок чого труби можуть забиватися.

Очистити воду від сірководню можна за допомогою фільтрів для води на основі фільтруючого матеріалу.