Заключний акорд навчального року

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Для більшої частини учнів – це просто сповіщення про прихід шкільних канікул. Майже всі, кому йти в школу в другий, третій і так далі клас, радіють цьому довгоочікуваному дню. Три місяці свободи від строгого розпорядку дня, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про парти, вчителів і зубріння. Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо вдома, але все одно всі будуть вільними, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час.

А для деяких закінчення шкільного року пов’язано не тільки з радістю, але і з побоюванням, легким смутком, надіями. Для тих, хто цього року закінчує школу, останній дзвоник є відліком початку найбільшої зміни в житті. Вони, начебто і не зовсім дорослі ще, але вже й не діти. Попереду ще море тривог у вигляді ЗНО, вступна кампанія.

По-сімейному тепло і водночас урочисто було проведено свято Останнього дзвоника у Варвинському ліцеї №2. З вітальними словами до учасників урочистостей звернулися директор закладу Василь Небрат та селищний голова Валентина Саверська-Лихошва.

Також на святі останнього дзвоника підсумували здобутки учнівської молоді врученням відповідних відзнак, зокрема, нагороди з рук начальника Варвинського рятувально-пожежного підрозділу В`ячеслава Самаля отримали учасники команди юних пожежників Ігор Почеп, Руслан Якименко та Юрій Чепурко, кубок, грамоти, медалі і грошові винагороди отримала команда-призер обласного конкурсу «Олімпійське лелеченя» на чолі з тренером Валентиною Остах.

Теплими словами, красивими хореографічними композиціями привітали випускників учні молодших та середніх класів. Мабуть, вони трохи заздрили «найстаршим».

І ось хвилююча мить… Першокласники Денис Гук та Аліна Зуб зручно вмощуються на плечі одинадцятикласників Дмитра Гука та Олексія Шульженка. Звучить останній бентежний дзвінок. На східцях їм допомагають ще двоє першокласників – Кіріл Смоляк та Ірина Ляшенко. Радість та смуток переповнюють серця випускників. Навчання у школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях дорослого і серйозного світу. В добру путь і щасливу днину, дорогі випускники! Чудових вам канікул, школярі!

This slideshow requires JavaScript.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ