З 22 червня у Варвинській ОТГ розпочинають роботу дитсадки та ІРЦ

На карантині малеча найбільше сумує за спілкуванням з однолітками. Архівне фото із ЗДО “Джерельце”

Минуле  засідання селищної  комісії ТЕБ і НС (розглядає всі питання, пов`язані із проведенням протиепідемічних заходів в громаді,  чергове засідання відбулося 18 червня) дало старт повноцінній  роботі дитячих дошкільних закладів громади та інклюзивно-ресурсного центру, який опікується дітками з особливими освітніми потребами. Комісія, до складу якої входять предстаники ключових служб протиепідемічної роботи, рекомендувала селищній мерії все ж таки відновити діяльність закладів з 22 червня.

Загальнодержавний карантин продовжено до кінця липня, число захворілих в державі і області зростає, проте в районі, на щастя, нині залишається одна людина із встановленим діагнозом коронавірусу (с. Журавка), спостерігається певне затишшя, тож представники ради В. Саверська-Лихошва, І. Чаленко, Н. Редька та інші, а також А. Науменко (відділ лабораторного центру), Р. Колодежний (ЦПМСД), В. Каленіченко (держпродспоживслужба) висловилися так: давайте спробуємо, але неухильно дотримуючись протиепідемічних заходів.

Заклади підготувалися до прийому дітвори: придбано безконтактні термометри, антисептики, маски, рукавички, підготовлено приміщення під нові вимоги, персонал пройшов медогляд тощо, інформували їх керівники.  У  селищні “Казку” готові ходити близько 70 малят, у “Джерельце” – майже 90, у калиновицький садок – всі шестеро дітлахів. Обов`язкова умова для приймання дітей – теж проходження медичного огляду, засвідчене відповідною довідкою.

В інклюзивно-ресурсному центрі також проведено належну підготовку до приймання дітей. Гнучкий графік занять дозволяє уникати зайвих контактів вихованців і їх батьків  з іншими родинами.

Пильнувати епідситуацію, дотримуватися всіх застережних заходів, але, все ж таки,  працювати – такий підсумок обговорення на комісії. Раді і всім службам слід посилити роз`яснювальну роботу, адже мешканці громади, як і українці в цілому, втомившись від карантину, почали масово ігнорувати масковий режим та безпечну дистанцію, йшлося на зібранні.  Вірус з нами, схоже, надовго, тож треба звикати до роботи в нових умовах, адже малятам потрібен розвиток, соціалізація, виховання і підготовка до школи, а їх працюючим батькам – можливість працювати.

Є. Зима