ЮНІ ЖУРАВСЬКІ ПІАНІСТКИ ПІДКОРЮЮТЬ СЕРЦЯ І НОВІ ВЕРШИНИ

Знай наших!

Бути найкращими, завжди перемагати, грати так, щоб у слухачів викликати неперевершені емоції, прагнуть юні журавські піаністки – сестрички Анастасія та Євгенія Федоренки, яких бачите на фото. Вони – вихованки Варвинської музичної школи. Тут дівчатка вивчають гру на фортепіано в талановитих педагогів: чотирнадцятирічна Настя навчається в 4 кл. в Лариси Левенець, а дванадцятирічна Женя – в 3 кл. в Світлани Срібної.

Двічі на тиждень сестрички їдуть автобусом у Варву, аби сумлінно вправляться у грі на фортепіано. Вони закохалися в цей інструмент з першого погляду і вже давно не уявляють свого життя без нього. Його чарівні та проникливі звуки зачаровують з першої ноти, проникаючи в самісіньке серце кожного слухача. Тож музична школа стала для дівчаток тим місцем, де можна реалізувати всі свої творчі уміння, бути собою та вдосконалюватися.

Результатом їх наполегливості та старання стали перемоги у конкурсах. Так, в 2019 році сестрички дебютували в обласному конкурсі «Первоцвіт» і відразу ж здобули кожна в своїй віковій категорії третє місце, в минулому році на цьому ж конкурсі кожна зайняла І місце, а цього року через пандемію коронавірусу він проходив дистанційно. Тож готуватися почали до конкурсу заздалегідь разом із викладачами Ларисою Левенець та Світланою Срібною, так що карантин майже не вплинув на дівчаток. На конкурс юні піаністки відправили відеозаписи трьох композицій: Євгенія – Й. Гайдн «Соната» соль-мажор, К. Черні «Етюд» №11, Б. Фільц «Меланхолійний вальс»; Анастасія – Й. Гайдн «Соната» фа-мажор, К. Черні «Етюд» №24, Я. Степовий «Прелюдія».

Журі оцінювало не лише техніку виконання твору, а й артистизм дітей. Брати участь в дистанційному конкурсі сестричкам було дещо складніше, адже емоційність твору потрібно було доносити не перед живою глядацькою аудиторією, а… на цифрову камеру. Та, не зважаючи на це, їм вдалося підкорити серця членів журі й через монітор комп’ютера та зайняти серед виконавців на фортепіано ІІ місця кожна в своїй віковій категорії.

Окрім цього, Анастасія Федоренко разом зі своїм викладачем по класу фортепіано Ларисою Іванівною Левенець взяла участь в XІ Між­на­родному багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв “Зіркова весна”, який відбувся в кінці березня в м. Київ, та зайняла І місце. А Євгенія разом з викладачем Світланою Срібною подали заявку на участь в Першому міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв “Зоряний янгол” і нині ще очікують результат.

За цими перемогами стоїть щоденна наполеглива праця школярок, які з великою відповідальністю готувалися до конкурсів як дистанційно, так і безпосередньо на заняттях. Настя та Женя багато часу проводили на репетиціях, добросовісно виконували всі завдання. Сестрички щодня грають на фортепіано протягом кількох годин. Відшліфовують майстерність, працюють над помилками і постійно вчаться. Прийти на допомогу Насті та Жені завжди готові їхні викладачі музшколи, які уміють підібрати репертуар, який до снаги юним ученицям, заохотити і підбадьорити їх, та дбайлива й наполеглива мама Тетяна, яка свого часу також закінчила музичну школу. Вона змалечку плекає і всіляко підтримує своїх донечок, вона завжди є першим слухачем і їхнім музичним критиком. Дівчатка ніколи не нарікають, що у них фактично нема канікул, адже їм треба щодня працювати над вдосконаленням гри.

За роки навчання у Варвинській музичній школі Настя та Женя проявили себе як обдаровані і надзвичайно працьовиті учениці. Як і усі музиканти, молодша Євгенія захоплюється творчістю класиків, зокрема Баха, а от старашій Анастасії до вподоби музика сучасних композиторів, приміром Людмили Шукайло. Декілька раз сестрички грали на концертах на варвинській сцені в чотири руки, зокрема «На крилах злету».

Треба зазначити, що не дивлячись на щільний графік занять, дівчатка встигають з навчанням й у школі. Вони активні, веселі та обдаровані діти, дуже допитливі на уроках. А ще, мають багато друзів, з якими весело люблять пограти. Восьмикласниця Настя особливо любить у школі фізкультуру, хоча будь-які ігри, де можна пошкодити пальці, для неї протипоказані. Ще одна грань таланту Насті – любов до співу. Кілька років підряд вона брала участь у журавському вокальному конкурсі «Музичний водограй» і займала призові місця.

А от шестикласниця Женя більше любить царицю точних наук – математику, та має великі здібності до малювання, виготовляє вироби своїми руками – в’яже, плете з бісеру тощо.

В майбутньому дівчатка планують продовжити навчання в музичному училищі, розвиватися та займатись справою, без якої вже давно не уявляють свого життя. Тож бажаємо юним і талановитим сестричкам безліч перемог та нових звершень. А ще – впевненості в собі, в своєму таланті. І нехай мрії, які ростуть з віком, здійснюються і приносять радість в житті.

Наталія ПАЛЯНИЦЯ,
фото з архіву родини дівчаток