Є ПЕВНІ НАБУТКИ, АЛЕ…

Із колегії РДА

Цього разу на порядку денному засідання колегії РДА стояло одне питання, котре стосувалося виконання Програми економічного та соціального розвитку району, а також бюджету в 2019 р. Інформували присутніх начальник відділу економічного і агропромислового розвитку, містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Микола Бей і начальник фінвідділу РДА Оксана Гмиря.

В ході аналізу стану соціально-економічного розвитку Варвинщини доповідач зазначив, що торік район реалізував промислової продукції на суму 437 млн грн. Прикро, але ГПЗ, не маючи достатньої сировинної бази, повноцінно не функціонує, припинений близько двох років тому технологічний процес підготовки газу, і сировинні потоки газу перенаправлені з НГВУ «Охтирканафтогаз» на Качанівський ГПЗ.

Не найкраща ситуація і в агропромі. Торік валової продукції в порівняльних цінах випущено на 2,2% менше від позаторішнього. Щоправда, валовий збір технічних культур зріс на 5%, а середня врожайність соняшнику – на 3 цнт з га. М’яса в живій вазі вирощено на 200 тонн менше.

Є певні набутки у сфері підприємництва, інвестиційної діяльності та будівництва. Так, успішно реалізується програма «Сільська медицина», проводиться робота з оновлення містобудівної документації.

Аби зберегти існуючу мережу автодоріг, за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам поремонтовані автодороги загального користування місцевого значення більше, ніж на 7 млн грн, завершено середній поточний ремонт частини дорожнього покриття по вул. Вороного в Журавці. За рахунок субвенції з держбюджету поремонтовано автодорогу Журавка-Макіївка, за кошти бюджету Світличненської сільради реконструйовано в селі вуличне освітлення, капітально поремонтовані шість вулиць на суму 1421,4 тис. грн. Капітально відремонтовані й декілька вулиць у Гнідинцях, поточні ремонти виконані на під’їздах до СБК, парку, територій будинку культури та ДНЗ.

Ішлося в інформації про зайнятість населення, підтримку дітей, сімей і молоді, гендерну політику, охорону довкілля, соціальний захист дітей, їх оздоровлення. Говорили про соцзахист та соцзабезпечення населення. Доповідач констатував, що станом на 1 січня ц.р. заборгованості з виплати зарплати немає.

Уваги місцева влада надає сфері охорони здоров’я, хоча, на жаль, тут є вдосталь невирішених питань. Активно допомагають медикам такі сільради, як Антонівська, Гнідинцівська, Богданівська, Дащенківська, Журавська, Кухарська, Макіївська, Остапівська, Світличненська і ін.

На жаль, у районі бракує кадрів – немає ендокринолога, анестезіолога, рентгенолога, акушер-гінеколога, психіатра, хірурга. Останнім часом працює по договору (раз на тиждень) офтальмолог. Потрібні для ЦРЛ ЕКГ апарат, кисневі концентратори, фіброгастроскоп, аналізатори крові, монітори пацієнтів, холодильне, комп’ютерне обладнання, функціональні ліжка.

У підпорядкуванні району дев’ять закладів ЗСО, де здобувають освіту 577 дітей, котрих навчає 127 педагогів, шість ДНЗ, де кількість вихованців – до 144. До Озерянської сільради відійшли 4 ДНЗ, роботу дитсадка в Дащенках тимчасово призупинено рішенням місцевої сільради. Допомагає дошкільній освіті Гнідинцівська, Журавська, Остапівська сільради і ін.

По ЗЗСО І-ІІІ ст.ст. виконано значні обсяги робіт. Проведено поточний ремонт Гнідинцівського ЗЗСО, реконструйовано Світличненський ЗЗСО, поточний ремонт зроблено в Богданівській школі, виготовлені ПКД на об’єкти декількох освітніх закладів.
Обговорюючи доповіді, завідуючий сектору освіти РДА В. Кутовий окреслив загальну картину стану справ в освітній галузі району і зосередився на перспективах її розвитку загалом, та окремих навчальних закладів зокрема.

Порушено й питання про те, що в Журавці соціальні робітники (а їх тут 7) мають велике навантаження – чи не удвічі більше норми. Потрібна б у штаті ще одна одиниця, але депутати місцевої сільради з цим не згодилися.

Підбив підсумки роботи колегії в.о. голови РДА В. Левадний, який вів засідання. Він зазначив, що в планах будівництва є немало задумок, зокрема, з’єднатися хорошою дорогою з Полтавщиною, асфальтувавши дорогу Богдани-Вишневе. Продовжити роботу стосовно своєчасності призначення законом встановлених пільг і субсидій на ЖКП, соцдопомог і виплат, забезпечення соцзахисту та реабілітації учасників АТО, ООС, членів їх сімей тощо. Забезпечувати освоєння за призначенням цільових коштів з державного і обласного бюджетів, підтримувати місцевих товаровиробників, аналізувати стан введення в експлуатацію житла тощо.

В роботі колегії взяв участь голова районної ради П. Бакуменко.

За підсумками роботи колегії прийнято відповідне рішення.

Віталій НАГОРНИЙ