Є ІНТЕРНЕТ – ТЕРМІНАЛ ПРАЦЮЄ

За сигналом читачів

 

Відколи живемо  в умовах війни, і у нашому  селищі, на щастя, вільному від жахів бойових дій,  певно, не залишилося  такої галузі, у чию роботу вона б не внесла свої сумні корективи.  У напрузі працює нині й торгівля – відчувається ажіотажний попит на товари, порушено звичні ланцюжки їх  постачання, адже  у низці  суміжних з країною-агресором областей триває війна.

Покупці теж дуже часто мають неабиякі проблеми з розрахунком. За готівкою у банки слід відстояти довжелезну чергу, термінали для розрахунку платіжними картками у магазинах працюють зі збоями.

Чому у одному із селищних магазинів – “Гастрономчику у саду” (власниця Т.В. Обидіна), не діють термінали? З таким запитанням до місцевої влади і редакції газети звернулися мешканці мікрорайону “Нафтовик”, які користуються послугами цього закладу. Люди, знервовані загальною воєнною скрутою, вбачають у тому зумисні дії торговельників. Отож, вранці 28 березня представники газети побували у закладі з модною нині “контрольною” закупівлею.

Того дня термінал працював і з черги у десяток покупців не було жодного, хто розраховувався готівкою – кожен задіяв карту або  власний телефон. Продавці обслуговували швидко й чемно, порадував й асортимент товару, як на наш військовий стан: хлібобулочні вироби, солодощі, ковбаси, молочка, овочі й фрукти тощо.

Чому ж є нарікання людей, запитали ми у старшого продавця Ніни КОРОТУН. Дійсно, тривалий час магазин мав певні проблеми з роботою терміналів, пояснює Ніна Григорівна. І єдина причина тому – перебої або й повна відсутність інтернет-зв’язку від “Укртелекому”. Згадана підприємиця має два магазини у селищі, у одному з них, біля ринку, провайдер – “Гранат”, і там весь воєнний час були зі зв`язком. Тепер змінили провайдера і в закладі у мікрорайоні – як відомо, робиться це не так швидко, як хотілось би, і не безкоштовно.

– Ми всі зацікавлені, аби покупець пішов від нас з покупкою, мав змогу розрахуватися у зручний йому спосіб, стараємося у цей складний час забезпечити визначені державою ціни й умови реалізації товарів, – наголошує Ніна Григорівна, – тому просимо покупців зберігати взаємоповагу, терпіння, доброзичливість, коли  виникають тимчасові труднощі.

Отож, складно нині і покупцям, мають свої проблеми й торговельники. Щоб забезпечити необхідний асортимент товарів, підприємці мусять самостійно шукати їх і доставляти, на базах їх відпуск обмежений, зростають ціни, і так само, як і в покупців, бракує готівки в обігу. Співпраця, витримка, доброзичливість, дотримання вимог законодавства допоможуть всім нам пережити складний період.

Також нагадуємо, що моніторинг діяльності торгової мережі у Варвинській громаді здійснює відділ економіки селищної ради (“гаряча лінія” ради – 0950012343), інформація про порушення передається Прилуцькій районній військовій адміністрації для реагування.

Є. Зима, фото автора