Всі відділення лікарні працюють, триває робота над залученням фінансування від держави та місцевого бюджету, розгорнуто додаткові «ковідні» ліжка, планується ремонт інфекційного відділення

Така інформація щодо поточної ситуації в ЦРЛ звучала у вівторок, 21 грудня, на нараді за участі керівників бюджетних галузей колишнього району і селищної ради, яку проводив заступник селищного голови О.Філоненко. Обговорювалися проблемні питання передачі районних закладів і їх майна у власність і підпорядкування укрупненої громади.

У місцевій медицині внаслідок псевдореформування останніх років загострилася низка проблем: недостанє фінансування, кадровий голод, розмежування закладів – первинна, вторинна, екстрена допомога, що практично знижує якість її надання населенню, умови праці медиків, матеріальну базу. Державну субвенцію для закладів замінено договірними умовами з НСЗУ, до контрактування пакетів послуг висувається низка умов, які переферійні райлікарні не в змозі виконати.

Відтак торік половину потреби у коштах Варвинської ЦРЛ дофінансовували районний і селищний бюджети. Така необхідність постає і на 2021-ий рік, плюс до того через відсутність вчасно ухвалених галузевих документів затримується контрактування з НСЗУ на наступний рік і виникла груднева заборгованість, котру зазвичай покривають коштами січня.

Доки заклад не бачить всієї фінансової картини майбутнього року, зазначав його директор Ю. Полонець, адміністрація змушена виносити попередження працівникам про можливе вивільнення. Проте скорочень немає, всі відділення працюють у звичному режимі, а у терапевтичному – розгорнуто додаткові ліжка для лікування хворих на коронавірус.

Шансів на отримання такого пакета від Національної служби здоров`я наша лікарня, на жаль, не має (бракує спеціалістів – анестезіологів, інфекціоністів, обладнання, централізованої подачі кисню тощо), проте медики, задіяні в лікуванні таких хворих отримують гарантовані державою 300% заробітку. Щоправда, не від держави, а з бюджету закладу (за рахунок інших послуг і місцевого співфінансування). З 900 тис. грудневої зарплати 500 – треба виплатити двом десяткам таких працівників.

Як зазначив О. Філоненко, про якусь кардинальну реорганізацію лікарні сьогодні не йдеться, навпаки громада має намір подбати про збереження лікарні і покращення медпослуг: у майбутньому бюджеті закладається 4 млн. грн співфінансування (найближчі пів року забезпечені). І надалі залучатимуться всі можливі ресурси, планується ремонт інфекційного відділення.

Є. Зима, фото автора