ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА

Наш славетний земляк, професор Варшавського університету Г.Ф. Вороний, визнаний фахівцями, як один з найяскравіших талантів у галузі невтомного пошуку – теорії чисел. За своє коротке життя вчений написав дванадцять праць. Побудовані математичні об’єкти-діаграми Вороного з часом стали широко використовуватися у багатьох актуальних напрямках науки – комп’ютерній графіці, геометричному моделюванні, створенні штучного інтелекту тощо. Його роботи використовуються фахівцями різних галузей знань у багатьох країнах світу і нині.

Георгій Вороний вважається одним із найвідоміших вчених-математиків, яких дала світові українська земля. Науковці в Україні та світі памʼятають геніального математика та розвивають його дослідження.

Щорічно в різних країнах світу проходять математичні конференцiї. Цього року з 24 вересня у Києві проходила VІ Мiжнародна конференція з аналiтичної теорiї чисел i просторових розшарувань присвячена 150-річчю з дня народження видатного українського математика Георгія Вороного. А в листопаді цього ж року мине річниця з дня його смерті. Тож учасники конференції не могли оминути увагою ці важливі дати. Тому група математиків, студентів, аспірантів приїхала на малу батьківщину Вороного – в Журавку. Саме тут він народився, тут минуло його дитинство, тут бував у різні роки свого життя, тут він і похований.

Тож, минулої середи журавчани вітали на своїй хлібосольній землі поважних гостей з різних країн світу: Еквадору, Швеції, США, Франції, Ні­меч­чини, Іс­панії, Ні­дерландів, Пів­денної Кореї, Таї­ланду, Поль­щі та ін., представників інституту математики Націо­нальної Ака­демії наук України, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Києво-Моги­ля­н­ської академії на чолі з головою оргкомітету конференції доктором фізико-математичних наук Миколою Працьовитим. У заході брали участь голови райдержадміністрації і райради Любов Доля і Петро Бакуменко, заступник голови РДА В`ячеслав Пилипченко, очільниця Журавки Ок­сана Теслицька, а також рідні генія-математика.

Хлібом-сіллю, щирими вітальними словами, музичними композиціями у виконанні школярів та вчителів зустрічали гостей журавчани. Далі учасники конференції оглянули експозицію краєзнавчого музею та музею Вороного в місцевій школі, відвідали садибу, де росте дуб, який Феодосій Вороний посадив в день народження сина Георгія.

Аби вшанувати пам’ять видатного науковця і його батька, гості побували на сільському кладовищі і поклали квіти до їх могил. А Журавський сільський голова Оксана Теслицька подякувала учасникам заходів за те, що вони приїхали вшанувати пам’ять їхнього видатного земляка, і висловила сподівання, що такі заходи будуть проходити і в майбутньому.

 

This slideshow requires JavaScript.

Текст і фото Н.ПАЛЯНИЦІ