КОЖЕН УРОК – ТО УРОК ДОБРОТИ, ЩИРОСТІ

Кращі у професії

Що не кажіть, а все-таки, чим більше спливає літ, чим далі ми відходимо від дитинства, юності, тим ближчою і дорожчою стає нам пам’ять про рідну школу, про першу вчительку, взагалі про вчителів. Адже всі ми вчилися в школі. І в кожного була своя Марія Іванівна чи Сергій Григорович – учитель, перед яким все життя залишаємося в боргу – великому й неоплатному. Якщо задуматися, то, очевидно, немає на землі справи, котру можна було б поставити поруч з учительською, як немає професії, що вимагає такого повсякденного горіння і сердечного хвилювання, беззавітної відданості, найвищої моральності й чистоти.

У неділю освітянське свято. І, очевидно, в цю мить немало хто з теплом у серці згадає свої незабутні шкільні роки, свого наставника. У дні радості й години випробувань поруч зі своїми вихованцями та їх батьками залишаються Ірина Даценко – учителька ліцею №2 (на фото зі своїми випускниками 2018 року), Ганна Ройко – вчителька математики й інформатики Озерянської школи, Вікторія Чиж – вчителька фізкультури ліцею №1, Ігор Демидченко – вчитель трудового навчання та предмету «Захисник Вітчизни» Журавської школи. Вони здійснюють зв’язок часів, ланки поколінь, передаючи естафету з сучасного у майбутнє. І роблять це майстерно, ненав’язливо.

Різний стаж педагогічної практики у кожного з них, але всі вони хороші вчителі. А хороший учитель – це сотні й сотні хороших людей, навчених і вихованих ними.

І.Д. Даценко має загальний робочий стаж близько трьох десятиліть. Чверть віку трудиться учителем української мови та літератури в ліцеї №2. Впродовж цих років Ірина Данилівна досягла високої якості знань учнів зі свого предмета. Свідченням того – високий та достатній рівень навчальних здобутків, проявлений на ЗНО з рідної мови та літератури.

«За характером це тактовна, доброзичлива, високоерудована, творчо обдарована людина. Вчителька постійно підвищує інтелектуальний рівень, застосовує принцип новизни та індивідуальності». Так відгукується про Ірину Даценко директор ліцею Василь Небрат.

Прихильність до точних наук у Ганни Ройко проявилася ще тоді, як училася в рідній Петрівці, що на Борзнянщині. Від спілкування з формулами, цифрами, теоремами отримувала неабияку насолоду. Отож після школи вирішила обрати фах учителя математики та фізики. Мрія збулася. Ось більше тридцяти років учителює. Зокрема, учителем математики та інформатики в Озерянській школі 28 років. Вона – вчитель вищої категорії, старший учитель.

Ганна Михайлівна, зі слів директора школи Олега Антоненка, досконало володіє методикою викладання, сучасними освітніми технологіями, широким спектром стратегій навчання. На озброєння взяла нестандартні форми проведення уроку, активне впровадження методів організації навчально-виховного процесу.

Про творчу натуру вчительки свідчить хоча б той факт, що Г.М. Ройко підготувала декілька методичних посібників. Зокрема, звертають на себе увагу такі: «Комп’ютерні технології як засіб розвитку компетентності особистості» та «Використання ІКТ на уроках математики».

Своїми педагогічними набутками радо ділиться з колегами, виступаючи з доповідями, проводячи відкриті уроки, майстер-класи тощо.

На освітянській ниві Вікторія Чиж пропрацювала близько 30 років. Школі присвятила все своє життя і завжди прагне створювати дітям гідні умови для навчання, занять фізкультурою та спортом. Адже Вікторія Василівна сама з дитинства любить спорт, тому і вступила до інституту на факультет фізичної культури.

“У нашому ліцеї вона працює ось уже 18 років, – розповідає про колегу директор ліцею №1 Т.І. Прищенко. – Відчувається, що професію обрала за покликанням. Творчий, висококваліфікований педагог. Відмінно володіє методикою сучасного уроку фізкультури. Отож її уроки є зразковими для колег”.

Результати праці говорять самі за себе. Впродовж останньої п’ятирічки вихованці Вікторії Василівни стали переможцями районної спартакіади школярів, а в минулому навчальному році – призерами обласних фінальних змагань з баскетболу серед дівчат старшого шкільного віку.

Вона цілком заслужено має звання «Учитель-методист».

Ігор Демидченко народився й виріс у Журавці. Як закінчив місцеву школу, вступив до педінституту, аби отримати спеціальність «загально технічні дисципліни». Відтак минуло чверть віку, як трудиться педагогом у рідному селі, ось уже п’ять років викладає у місцевій одинадцятирічці трудове навчання та предмет «Захист Вітчизни».

Директор школи М.М. Момот радий успіхам педагога і ставить за приклад його сумлінність, бо то – творчий підхід до справи. Адже за роки праці в колективі Ігор Валентинович зарекомендував себе відповідальним, досвідченим, талановитим педагогом. Він застосовує нестандартні форми проведення уроку, використовує всілякі організаційні форми, засоби, методи і прийоми навчання, забезпечує освітню, виховну, оздоровчу, розвивальну спрямованість навчального процесу.

І, можна сказати, результат не забарився: вихованці І.В. Демидченка стали постійно брати участь в районних змаганнях з військово-прикладних видів спорту. І участь ця вельми результативна: вони стають призерами тих змагань.

Ось такі вони, вчителі, портрети яких нещодавно занесено на районну дошку Пошани. На це педагоги заслужили, бо від них, наставників, багато в чому залежить, якими виростуть діти, з котрими працюють. Учитель, як відомо, продовжує себе в учнях. Успіхи його вихованців – то і його радість, найбільша нагорода. Тож нехай частіше вам дістається висока радість життя.

В. НАГОРНИЙ