Висловили своє ставлення до “газового” питання

Із сесії селищної ради

Позачерговій, 18-ій сесії селищної ради, котра скликалася 26 жовтня, передували засідання постійних депутатських комісій. Традиційно найбільше навантаження лягає на тих селищних обранців, хто задіяний у комісії з питань фінансів, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва, адже щосесії розглядаються і поточні фінансові потреби, і, як-то кажуть, авральні проблеми, від оперативності і зваженості вирішення яких залежить безперебійне функціонування установ на утриманні бюджету громади, на співфінансуванні селищного і районного бюджетів.

Отож цього разу, підводячи підсумок обговорення питань до сесії, голова бюджетної комісії Віктор Гармаш наголосив фахівцям ради, колегам-депутатам на важливості чіткого попереднього розрахунку видатків бюджету наступного року, двох завершальних місяців року поточного, і на співфінансування районних установ зокрема, аби визначитися зі своєю часткою відповідальності за спільну справу утримання місцевої бюджетної сфери. Ці цифри слід довести до відома всіх членів громади, визначитися, як передаватимуться кошти районові – чи поквартально, чи помісячно тощо, і упередити будь-які подальші непорозуміння – хто кого утримує, скільки кому дає чи недодає. Передбачати слід і зміни, викликані створенням Озерянської ОТГ, і те, аби новий розпис не став „бюджетом проїдання”, враховував видатки на розвиток громади.

Пропозицію колеги-однопартійця підтримав голова фракції Аграрної партії Микола Гайдай, наголосивши: потрібна дієва комунікація з районною владою. Якщо є сумніви у пропонованих обсягах фінансування тієї чи іншої установи, зазначив він, слід все ретельно вивчити, користуючись документами, і визначитися: кого і в яких сумах маємо фінансувати, а відтак припинити безкінечні звернення і звинувачення. Офіційні письмові запити і відповіді на них за підписами відповідальних осіб мають розставити крапки над „і” у фінансових питаннях.

Вже невдовзі реформа децентралізації має завершитися, йшлося в обговоренні, і дискусія „наше – ваше” втратить актуальність. Варвинщина, є сподівання, у перспективі функціонуватиме єдиною громадою, тож треба максимально зберегти потрібну людям інфраструктуру і робочі місця.

Такі думки звучали перед стартом сесії, а приводом до позачергового зібрання послужило нове підвищення вартості газу для населення. Депутати двох фракцій ради – „Батьківщини” та Аграрної партії, ініціювали звернення до Президента України, зазначила голова селища Валентина Саверська-Лихошва, бо не можуть залишатися осторонь такої ситуації.

Рішення на підтримку звернення зачитала голова комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та гуманітарної сфери Тетяна Прищенко, оскільки попередній розгляд питання відбувся у цій комісії. У зверненні, адресованому гаранту Конституції, йдеться: „Ми, депутати Варвинської селищної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадаян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що соціальна політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання і викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.” Підкреслено у зверненні й те, що чимало громадян паралельно із здорожчанням газу позбавлені можливості отримувати субсидії: хтось з родини працює за кордоном, у когось на якусь дещицю зріс дохід тощо.

Також зазначено, що Президент має право зупинити дію актів Кабінету Міністрів з мотивів невідповідності Конституції і звернутися до Конституційного Суду. Вимогу про це й викладено у зверненні депутатів-варвинців щодо негайного скасування сумнозвісної „газової” постанови.

Широкого обговорення тексту звернення безпосередньо на сесії від обранців не було, бо абсурдність цінового й тарифного пресингу у державі, де рівень доходів переважної частини населення вже не дозволяє забезпечувати навіть базові потреби людини – у харчах, теплі, ліках тощо, усвідомлює і відчуває кожен. Тож і вважали за потрібне заявити про це рішенням, хоч у якійсь мірі й декларативним.

А от звичні місцеві громадські діячі у обговоренні висловилися: у звернені бракує визначення з посиланням на статті і пункти, що саме порушено урядовою постановою; будьте послідовними і скасуйте місцеві тарифи на вивезення сміття, на водопостачання і водовідведення.

Один з них гучно декламував псевдокобзареві рядки, котрі гуляють Інтернетом: „Жиди погані правлять нами, а ми ще гірші, ніж жиди, ми продали дідівську славу, жиди в ярмо нас запрягли…”, схоже, застосувавши цю „народну творчість” до ситуації в державі в цілому. А „ще гірші”, мовляв, ті, хто не скасовує нині на кожну вимогу оскаржувачів тарифи місцевого КП.

На цій епічній ноті („Людина хотіла сказати і сказала, все…” – толерантно підвела риску поетичних „читань” головуюча) розпочали голосування. Звернення ради до Президента України підтримали всі присутні депутати, за виключенням одного – неголосуючого того дня принципово.

Вже наздогін „наша громадськість” внесла пропозицію звернутися до …президента країни-агресорки, щоб той відпустив Варвинщині дешевшого газу. От ваша ГО нехай і звертається, парирували у відповідь…

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Рішеннями позачергової сесії внесено необхідні зміни у штатні розписи леляківського садка – додано посаду опалювача, селищного центру дитячої та юнацької творчості – вилучено вивільнену посаду методиста, а також взято зобов`язання щодо використання приміщень (крок у тривалій процедурі повернення першого поверху радівської адмінбудівлі від Нацполіції у власність ради). Депутати В.Неліпа, В.Гармаш вкотре наголошували на якісній підготовці проектів.

У голосуванні того дня не брав участі депутат Іван Мелащенко, пояснивши це тим, що не отримує вчасно на вивчення матеріалів сесії. Тож наприкінці засідання старші колеги-депутати переконливо просили радівців направляти колезі молодшому проекти рішень не загальною для всіх електронною розсилкою, а рекомендованими листами, чи то й „нарочним”, аби депутат міг безперешкодно реалізовувати своє право попрацювати в комісіях, на сесії.

Є. Зима, фото автора