ВИМОГИ ДО ПОЖБЕЗПЕКИ ГЕРІАТРИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ПОСИЛЕНО

Увага, є проблема

А відтак на межі закриття опинився такий заклад у нашій громаді – стаціонарне відділення в Озерянах, підпорядковане територіальному центру соціального обслуговування.  Така невтішна інформація щодо подальшої перспективи закладу прозвучала 23 вересня на засіданні сесії селищної ради.

Як поінформував депутатів заступник селищного голови Олександр Філоненко, внаслідок низки трагічних подій в державі – пожеж у таких закладах, в тому числі і з людськими жертвами, МНС посилило вимоги до пожбезпеки, проведено ряд перевірок. Зокрема, по Озерянському стаціонару отримали акт перевірки, яким виявлено ряд суттєвих порушень пожежної безпеки. Із 33 пунктів того документу вдалося забезпечити виконання 12-ти, решта – дороговартісні роботи: заміна електропроводки, встановлення сигналізації, обробка дерев`яних конструкцій протипожежними розчинами тощо, котрі за браком коштів роками не виконувалися за часів існування району і Озерянської ОТГ, нині потребують мільйонних фінансових затрат.

Як наслідок, громада програла за позовом щодо виконання вимог пожбезпеки, рішення суду зобов`язує громаду припинити діяльність цього закладу до повного усунення недоліків. Невиконання судового рішення тягне за собою кримінальну відповідальність.

У селищній раді побувала делегація сільчан, а в соціальному стаціонарі мешкає до півтора десятка підопічних і ще стільки ж персоналу працює, котра просить віднайти необхідні кошти або залучити на вирішення проблеми меценатів.

Олександр Іванович на сесії звернувся до депутатів, аби фракції поінформували свої партійні організації про ситуацію, що склалася в Озерянах, звернулися до нардепів від своїх політсил у Верховній і обласній радах за допомогою. Громада закликає долучитися всіх, хто може посприяти у вирішенні проблеми.

На щотижневій оперативній нараді голова громади В. Саверська-Лихошва акцентувала увагу фахівців ради на необхідності розробки відповідної фінансової програми, аби поетапно усунути подібні недопрацювання на інших об`єктах соціальної інфраструктури.

Записала Є. Зима, фото автора