Віктор ГАРМАШ: діє­ва адмінкомісія спри­я­тиме порядку в громаді

З перших вуст

У новому скликанні ради оновлено й склад адміністративної комісії при її виконавчому комітеті, котра розглядає конфліктні ситуації, правопорушення, нехтування правилами благоустрою, інші питання її компетенції. Комісію очолив перший заступник селищного голови Віктор Гармаш, котрий вважає: дієва адмінкомісія додасть порядку в громаді. Крім спеціалістів ради, до її складу увійшли Анатолій Булда і Степан Петренко – активні, небайдужі мешканці громади, які мають належний досвід громадської діяльності, здатні будь-яку непросту і неоднозначну ситуацію вирішити з позицій справедливості, в інтересах людини.

Як інформує Віктор Гармаш, з початку ц.р. відбулися два засідання адмінкомісії, результатом роботи яких стали постанови про накладення адміністративного стягнення. Випадок, що розглядався першим, стався ще торік, у грудні, в Остапівці. Місцевий мешканець допустив вигул собаки (німецька вівчарка) на вулиці без намордника і повідка. Як наслідок, пес вкусив за ногу жінку- перехожу, котра мусила звернутися до поліції і за меддопомогою – було проведено первиннну хірургічну обробку рани і накладено пов`язку.

Комісія заслухала сторони, вивчила обставини цього прикрого випадку і ухвалила відповідну постанову. За статтею 152 КупАП відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів – штраф від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб, суб`єктів підприємництва – 50-100 НМДГ). Розділ 6 Правил благоустрою територій населених пунктів Варвинської селищної ради (рішення ради від 18.10.2018 року №26-17/18 отг) передбачає заборону вигулу собак без повідка і намордника. Отож, провина громадянина, що допустив такий вигул, незаперечна. Зважаючи, що чоловік раніше не притягувався до адмінвідповідальності і є пенсіонером, комісія застосувала мінімальний розмір стягнення – 340 грн.

Друге правопорушення сталося в с. Гнідинці. Співвласниця однієї з місцевих торгових точок січневого вечора реалізувала неповнолітній дівчині спиртне і цигарки, чим порушила Закон України «Про державне регулювання виробництва та обігу етилового спирту, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (адмінправопорушення за ч.2 ст. 156 КупАП), що зафіксовано протоколом про адмінправопорушення та рапортом дільничного офіцера поліції. Відповідальність тут відчутніша – від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Хоча продавчиня і спробувала аргументувати, що продала свій крам повнолітній особі, яка теж була серед покупців, проте розрахунок здійснювався карткою саме неповнолітньої дівчини. За постановою адмінкомісії штраф – 6800 грн, встановлювався термін на її оскарження.

Зазначені випадки адмінправопорушень, на жаль, непоодинокі в нашій громаді. Як вважають члени комісії, відповідальність власною «дзвінкою монетою» допоможе застерегти інших від таких хибних кроків: вулиці мають бути безпечними для кожного, а домашні тварини – під господарським наглядом, «сприяння» нездоровому дозвіллю молоді – злочин і щодо їх здоров`я, і щодо майбутнього здоров`я суспільства.

Записала Є. Зима