Відзначаємо 310 років Перекопівської ікони Божої Матері

Анонс

Історія українського народу надзвичайно багата на християнську традицію. Одна з найкращих рис тієї традиції – прадавнє, глибоке, загальне і постійне вшанування Пречистої Діви Марії. Це вшанування в нашому народі тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж до сьогодення. Наша столиця Київ із-за великої кількості церков Божої Матері колись носив назву «Другий город Марії», бо першим був Константинополь.

Історія нашого селища також нерозривно пов’язана з вшануванням Божої Матері. В дореволюційні часи у Варві було дві церкви, освячені на честь Пресвятої Богородиці.

Вже три століття Перекопівська ікона Божої Матері та її чудо, пов’язане з урятуванням жителів селища від шведів, навіть після часів панування безбожної радянської влади, живе у переданні варвинчан та вселяє надію на милість Божу, відродження віри та духовності нашого народу.

Ми стаємо сильніші духом, коли відновлюємо свої древні святині, коли починаємо розуміти, що ми – невід’ємна частина свого народу, його історії. Народу, котрий перемагав своїх ворогів вірою, який у нелегкі часи проніс і зберіг свою самобутність та культуру для нащадків.

Хай благодатний покров та зас­тупництво Пречистої Діви Марії буде над нашим селищем та нашим православним людом. Перекопівський образ – це видимий знак Божого благовоління та милості, який зберегли наші батьки та прадіди і передали нам як дорогоцінний скарб віри, надії й любові.

З нагоди 310-ої річниці Пере­ко­півської ікони Божої Ма­те­рі 23 травня у Храмі Різдва Пре­святої Богородиці о 8.00 відбудеться святкова Божественна літургія, після якої хресна хода вірян пройде вулицями селища до Перекопівки. Тут, на місці колишньої церкви, відбудеться водосвятний молебень та концерт вихованців дитячої недільної школи та хору «Варвиця».

Запрошуємо всіх мешканців Варви та гостей громади на святкові заходи.

 

З повагою настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці та громади Перекопівської ікони Божої Матері смт Варва протоієрей Георгій ЛУЦЕНКО