ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ В ЖУРАВЦІ

У комісіях райради

Чергове засідання комісії районної ради з питань гуманітарної сфери та соціального захисту проходило в одному із найбільших сіл району – Журавці. Районні обранці, а це очільник комісії Василь Скоромець, депутат Вікторія Полянна поспілкувалися з головою села Оксаною Теслицькою. У роботі комісії взяли участь голови райдержадміністрації і районної ради Любов Доля і Петро Бакуменко, заступник голови райради Віталій Хажанець, завідуючий районним методкабінетом сектору освіти РДА В’ячеслав Пилипченко.

Як виживає в нинішніх економічних умовах село, як забезпечується необхідний спектр послуг – освітніх, медичних, культурних тощо, вивчали члени комісії і районні очільники.
Розпочали роботу з відвідин місцевої школи. Дзвінко і весело відлунав на шкільному подвір’ї останній дзвоник, уже стих щасливий сміх дітвори в пришкільному оздоровчому таборі. Скінчився черговий навчальний рік. Та життя в школі не зупинилося. Доки школярі відпочивають, набираються сил та здоров’я, дорослі намагаються створити для них комфортні умови, зробити класні кімнати затишними і привітними.

В минулому році на цей освітній заклад з районного бюджету було виділено близько 220 тис. грн. Зокрема було проведено гідродинамічне очищення ділянки фекальної каналізації та жироприймача, придбано ламінат – 113 м, зроблено поточний ремонт покрівлі, закуплено 3 велопарковки, 100 банок фарби для підлоги, господарські матеріали, посуд, мотокосу, спортивний інвентар, водонагрівач, стільці в їдальню, електроплиту, сушарки для рук тощо. В цьому році з районного бюджету виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію даху (60 тис. грн), а також на проведення робіт із заміни вікон на нові енергозберігаючі. Тому цілком резонно, що у батьків журавських школярів виникло запитання, чому ж ми ремонтуємо класи за власний кошт?

Як пояснив директор школи Михайло Момот, школа розрахована більш як на 600 учнів, а навчається лише 228 дітлахів. Площа закладу велика і лише 12 кімнат закріплено за класами, а решту приміщень все рівно потрібно тримати в належному стані. Тому фарбою, яку виділили в минулому році, було пофарбовано в першу чергу місця загального користування і ті кімнати, які не задіяні в навчальному процесі. Закріплені ж за класами кімнати батькам довелося ремонтувати за власний кошт.

Члени комісії пройшлися школою і переконалися, що ремонтні роботи дійсно було проведено, скрізь пофарбовано і нині вже розпочинається підготовка школи до нового навчального року.

Відвідини керівництвом району цього закладу – добра нагода, як-то кажуть, безпосередньо на місцевості переконати у необхідності тих чи інших робіт. Тому директор школи Михайло Момот не тільки показував вже поремонтовані приміщення, а й акцентував увагу на інших нагальних потребах.

Школа порівняно не нова, дитячі голоси наповнили її у 1989 році, тому проблем в утриманні і поновленні матеріально-технічної бази тут не бракує. Заміни потребує дах, окремі ділянки якого виконані методом м’якої покрівлі, тож нині він став для закладу неабиякою проблемою – після дощу чи танення снігу у приміщеннях з’являються нові й нові водяні розводи, обпадає штукатурка.

Принагідно оглянули й умови роботи шкільної їдальні. Як і у кожній ЗОШ, тут бракує кухонного обладнання і посуду, а ще потребує заміни котел.

В минулому році було проведено частковий ремонт м’якої покрівлі даху школи. На жаль, проблему його протікання цим вирішити практично неможливо, доки не буде обладнано шатровий дах приміщення.

Перебуваючи в селі, члени комісії і керівництво району відвідали й місцевий садочок, де силами працівників закладу також ведуться ремонтні роботи. Садочку 28 років, відвідує його близько 80 діток. Тож завідуюча ДНЗ Людмила Род також акцентувала увагу гостей на проблемах свого закладу: теж тече дах, потрібно встановити нові ворота, відремонтувати східці, ввести ставку іще одного сторожа.

Виїзне засідання комісії завершилося оглядом приміщення Журавської СЛА, де нещодавно виконано роботи із заміни вікон та дверей на нові енергозберігаючі. Не вельми добросовісні підрядники вікна замінили, а відкоси довелося робити власними силами, розповідала гостям завідуюча СЛА На­талія Калашник. Також гостро стоїть питання з котлом – він в аварійному стані, не вистачає медперсоналу, медикаментів тощо.

У спілкуванні з завідуючою Наталією Калашник мова також йшла про будівництво нової сучасної амбулаторії за державною програмою і за співфінансування з місцевим бюджетом, яку планують звести ще до кінця цього року. Яке ж застосування знайти вивільненому приміщенню, сільський голова і депутати поки що не знають.

Отож, задумів як покращити життя журавчанам, чимало. Проте, як зазначила очільниця села Оксана Теслицька, в їх реалізації вони чекають фінансової допомоги від держави і району, бо власним бюджетом втілити їх не зможуть.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора